Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Tanrıbizibebekgibigeriistiyor

Etkileyici ve kendi fikirlerimden parçalar da bulduğum bir yazı. Beğendim.

14 Ocak 2021 13:58
Şehit

Haber izlerken şehitlerin o fotoğraflardaki yüzlerine bakamayan birisiyim. Dayanamıyorum çünkü. Bir de şehit için cenaze namazı kıldıran hoca "hakkınızı helal edin" dediğinde; "onlar gencecik fidanlar, hayallerini, ömürlerini vatan için feda etti asıl onlar bize hakkını helal eder İnşallah" diye düşünmeden edemiyorum. Şehitlerimizin mekanı cennet olsun ve Rabbim anne baba ve sevdiklerine bu en büyük acılarında sabır versin İnşallah. Başınız sağolsun. Sözün bittiği yer.

11 Eylül 2018 23:14
Kurtarıcı

Haklısınız. Futbolla fazlaca ilgim yok ama insaniyete hepimizin ilgisi var. Üslup çok önemli. Kendisi gibi olmayan, farklı düşünen ve rakibi olan kişiyi sevmese de beğenmese de o insana saygı ve tahammül gösterebilmek. Söz ve davranışlarında sakin, huzur verici ve olgun olabilmek.Ali KOÇ, kazandığı andaki tavırlarıyla bu meziyetlere sahip birisi olduğu izlenimi verdi. İnşallah değişmez. Değişmezse, kendisi, FB + bütün spor dünyası ve içinde yaşadığı toplum yani ülkemiz kazançlı çıkar. Malum, sinerji meselesi. İyi özellikler gibi kötü özellikler de dışa yansır. Hepimizin huzura, hoşgörüye, saygıya ihtiyacımız var. İyi günler.

07 Haziran 2018 12:46
"Kelebekler" Neden İyi Bir Film Değil?

Sinema- dizi film demek önce senaryo, sonrasında oyuncu seçimi demek zaten. Senaryo iyi olmadıkça filmin başarı şansı olamaz diye düşünüyorum. Yazınızı gerçekten beğenerek okudum.

21 Mayıs 2018 01:25
Bize Suhulet ve Sükûnet Gerekli...

Kimse bir diğerini zorla sevmeye mecbur değildir. Ancak saygı göstermelidir. Karşılıklı saygıdan ve hoşgörüden hiç kimseye zarar gelmez. Bütün toplum kazanır. İyi günler.

04 Mayıs 2018 14:38
Kime Oy Vereceğini Bilen de Okumasın, Bilmeyen de... Gerek Yok!

Detaylı ve gerçekçi bir yazı olmuş. Ülkemiz için en iyisi neyse onu dilerim.

20 Nisan 2018 15:07
Yeni Köşe Yazıları / 4 Milyon Suriyeli Yetmedi, Şimdi de Afganlar..

Maalesef mülteci konusu bizim giderek daha fazla kanayan ve çare bulunmayan yaramız olmuş gibi. Geçen gün otogarda 3-4 çok genç Suriyeli (ya da başka arap kökenli) bayanın yanında hepsi de 1-3 yaş aralığında en az 6-7 minik çocuk dolanıyordu. Dileyen rahatça geliyor. Burada çok iyi bakılıyor. Büyük bir hızla çoğalıyorlar.

17 Nisan 2018 13:51
Türk Ekranları Vasatlaşıyor! Dizilerdeki Büyük Çöküş!

Sizinle benzer görüşteyim.Birbirinin benzeri ya da çok ütopik konulu diziler. Zorlama ve gerçeküstü, kulak tırmalayan replikler. Bayan oyuncuların her sahnede güzel görünmeye çalıştığı, gerçek tiyatrocuların çok az yer aldığı diziler. Sizi okuyunca komediler ve eski yapım Türk filmleri dışında çoktandır yerli dizi izlememekle isabetli davrandığımı anladım. Saygılar.

06 Ocak 2018 22:27
Teröre Gösterilen Hassasiyet Cinayetlere Gösterilmiyor, Bu Şekilde Ölenler İnsan Değil mi?

Çok güzel bir konuya değinmişsiniz. Heryerde insanımız asker uğurlarken, sünnet düğününde, düğünde, sevinince, üzülünce, maç kazanınca silahını ateşliyor.Terkedilen Eski eş, nişanlı ya da sevgili dehşeti, Mafya hesaplaşmaları, psikopatların rastgele ateş açmaları derken can güvenliğimiz hiç kalmadı ve en acısı bu konu hiç konuşulmuyor bile. Çok yazık.

27 Eylül 2017 14:23
Türkiye Avrupa Birliğini Dağıtabilir!

Almanya maalesef uzun yıllardır terör örgütlerinin yuvalandığı bir ülke durumundadır. Ancak bu konunun çözümü diplomatik yöntemlerle aranmalıdır. Çünkü ülkemizin AB üyeliği konusu çok çok önemli bir konudur. Dünyadaki imajımız dahi AB ile, komşularımızla ilişkilerimiz doğrultusunda şekillenir. AB ile köprüleri atarsak çok uzun sürmeden büyük maddi-politik sıkıntılarla karşı karşıya geleceğimiz kesindir. Bakınız Rusya bile ekonomik konuları dilediğince bize karşı koz olarak kullanmaktadır. Almanya ise -hoşumuza gitmese de- AB'nin en güçlü ülkesi adeta lokomotifidir. Ülkemizin uzun vadeli çıkarlarına yönelik gerçekçi,soğukkanlı ve dengeli dış politikaya ihtiyacımız tarihte ilk kez böyle hayati önem taşımaktadır. Sonuç olarak Almanya'da ülkemiz aleyhinde yaratılan fırtınanın seçimlere yönelik olduğu konusunda haklı çıkmanızı, sonrasında tansiyonu düşürmelerini ben de çok arzu ediyorum.

07 Eylül 2017 12:33
Toplam blog
: 130
Toplam yorum
: 212
Toplam mesaj
: 58
Ort. okunma sayısı
: 415
Kayıt tarihi
: 21.09.07
 
 

Merhaba...  Üniversite mezunu Kamu İdaresinde  çalışan bir bayanım. Ankara'da iki oğlumla yaşıyorum..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster