Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Tartışmaya en başından başlayalım isterseniz!

Katılıyorum size. Avrupada doğma büyüme biri olarak şunu net olarak söyleyebilirim: Batı dünyasının bu anlamda yaklaşımı ben güclüyüm yani haklıyımdır. Istediğim her kutsala hakaret ederim, Islam coğrafyasını kan gölüne cevirebilirim bütün dünya bana diz cökecek. Bu haksız düzene karşı gelirsen vay haline!

13 Ocak 2015 12:15
Müslümanlar neden "terör" yapıyor?

Ali Bey daima kendini üstün gören ve sömürgeci olan batı kendi hegemonyasına karşı direnen her coğrafyada Islami harekete terörist damgası vurmak istediği gayet tabii bir davranış. Fakat bizim laikci-kemalistler gibi hem anti-emperyalistim deyip hemde kendi öz kimliğine düşman batıyı kör bir hayranlıkla taklit edenlere ne demek lazım? Bu büyük çelişkiyi anlamak mümkün değil.

12 Aralık 2013 16:21
Fazıl Say hangi kültürün elçisidir?

Ama Ali bey Bilmiyormusunuz bizim CHP zihniyetine göre illada Islam'a hakaret özgürlüğü olacak bu ülkede. O kadar secimdir ona oy vermeyen bu inanan halkın inanclarına saygı duymak da ne demek!

18 Nisan 2013 17:18
Modernleşme ve Feminist yaklaşım

Cok sagolun Dilek hanim. 35 yıldır Avrupada yaşayan benimde feminizm hakkında izlenimlerim ayni yöndedir: batı toplumlarında 70’li yıllardan sonra egemen resmi devlet idolojisi haline gelen feminist düşünce analığa kadının özgürleşmesine engel olduğu icin düşman batı dünyasında insanların ilişkilerde bağlanmadan kacmaları, kadın erkek ilişkilerini güc savaşlarına ceviren ve netice olarak milyonlarca kadının dişiliğe, doğurkanlığa ve analığa bakış acılarını kökünden değiştirdi. Sonuc olarak feminist düşünce batı dünyasında aileyi parcalayarak, kadınları erkekleştirip bütün sosyal dengeleri bozarak insani ilişkileri zehirledi. Nihayet kürtajcı uygulamalarla doğum oranlarını düşürerek toplumun geleceğini karartan varoluşsal boyutta bir nüfus felaketine sürükledi. Böylece Avrupanın nüfussal cöküşü ve yaşlı emekliler kıtasına dönüşmesinin baş mimari aynı zihniyettir.ülkemiz’de aynı tuzağa düşmeden uyanması gerek!

09 Ocak 2013 16:05
Türbanı engelleyen profesöre hapis cezası

Sayın Alev hanım, hayal kırıklığınızı anlamış değilim. Cezalar bir insanı kesin değişime uğratamaz görüşünüze katılmamla beraber şu bir hakikat ki dünyanın her bir yerinde toplumsal barışa ulaşmak icin ilk önce adalet gecikmelide olsa yerine gelmesi gerekir. Ülkemizde 1991’den 2008’e kadar süren üniverstelerde başörtüsü cezası yüzünden yüz binlerce kızlarımızın okuma özgürlüğünü elinden alan bir zihniyeti temsil eden bu talihsiz prof bizim gibi kadınları o kadar eğitimden mahrum bir memlekette sizde bir bayan olarak hicmi bir ceza hak etmiyor?

16 Eylül 2012 20:49
Türbanı engelleyen profesöre hapis cezası

Alev hanim, yıllarca genc kızlarımızın başörtülü oldukları icin okuma özgürlüklerini elinden alarak bir nesili üniverste dışı ettiren baskıcı „baascı“ düzen neye hizmet ediyordu sizce? Ben üniversteyi Almanyada okudum ve burda bile başörtü yasağı olmadığı halde o kendi yurdumda hakları yenilen masum kızlarımızı hatırladıkca bana bu ceza cok az bile geliyor!

14 Eylül 2012 13:57
Ortadoğu bataklığı Yeni Osmanlıcılığın gittiği yerdir

Sayin Kuyucak, bence yanılıyorsun. Bizim muhakkak demokrasi acısından eksiklilerimiz vardır. Fakat Avrupa gücsüzü ve kendini üstün saydığı farklı medeniyetleri asağılar. Avrupa bizim romantik bir aşk misali batı hayranı kesimin iddia ettiği gibi medeni ve hoşgörü prensipine sahip değildir. 35 yıldır farklı avrupa ülkelerinde yaşıyorum. Emperyalist 19 yy. daki tavrından hic değişiklik yok. Kendinden farklı bilhassa doğu medeniyetlerini oryantalist yaklaşımla her zaman kücümser ve her fırsatta asağılamaya calışır. Hele son 10 yıldır Islam medeniyetine karsı adeta her alanda savaş acmışlar. Bunu ancak Avrupada Türk azınlık olarak yaşayanlar bilir. Son örnek daha gecenlerde ortaya cikan Almanyada devlet istihbarat örgütlerinin desteği ile son 10 yılda aşırı sağ örgütün Türklere yaptığı cinayetler.

01 Eylül 2012 14:25
Ortadoğu bataklığı Yeni Osmanlıcılığın gittiği yerdir

Sayin Kuyucak, demek istiyorsunuz ne güzel alışmıştık bitmez AB üyelik sevdasınla Avrupanın kapısında yıllarca dilenip her zaman yeniden asağılanmaya. Bize ne lazım vizyonlu etkinliğimizi artıracak yeni piyasalar kazandıracak ve coğrafi konumuz ve tarihi misyonunumuza uygun yakın cevremizle ilgilenmek. Bu aciz dış politika cizgisi tarihde kaldığı icin risklere rağmen ülkemizin geleceğine daha iyimser bakıyor insan.

29 Ağustos 2012 18:17
Kesmek: Bu bizim işimiz! Turkiya çok uzaktır.

Sayın Alev hanım 35 yıldır Avrupada yaşayan biri olarak kanaatimce bu uygulama klasik asimilasyon amaclı ve son 10 yıldır Avrupada daha şiddetli esen Islamofobi eğiliminin bir sonucu. Isvicrede minare yasağı, Fransada baş örtüsü yasağı ve Almanyada sünnet yasağı. Müsmümanların din ve inanc özgürlüklerini gittikce sınırlandıran hümanizm ve insan hakları şampiyonu Batı toplumlarında farklılık kabul edilmemeye başladı. Avrupada ekonomik şartlar zorlaştıkca daha büyük sürprizleri bizi bekliyor.

10 Temmuz 2012 10:41
Kürtaj ve Ana Rahminden Kaldırıma Düşmek!

Sayin Zühal hanim tecavüz konusunda size tam olarak katiliyorum. Bununla beraber istisnai durumlardan ziyade söz konusu olan kürtaj/sezaryeni dogum kontrolü olarak uygulanmasi. Sizde Avrupada yasadiginiz icin cok iyi bilidiginiz gibi Avrupa ülkeleri icinden cikilmaz borc krizinden haric ayni zamanda varoluşsal nufüs ve yaslanma sorunu ile karsi karsiya. Mesela Almanyada calisan nufüs 2050 yilina kadar 40 milyondan 22 milyona düsecegi tahmin edilmekte ve her Avrupa ülkesinde emeklilik sistemleri cökme asamasinda. Böyle bir ülkenin yasamsal konusunda sadece kadinin özgür kararina odaklanmak toplumun gelecegini karanliga atmak anlamina geliyor. Olaya bir kadin olarak bir de bu yönden bakmanizi tavsiye ederim.

11 Haziran 2012 17:45
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 713
Kayıt tarihi
: 16.05.12
 
 

1977 doğumlu ve Trabzon asıllıyım. Karadenizin hırcın dalgalarından sisli dağları ve yeşil yaylal..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster