Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Geleceğimizi görmeliyiz.

Muhasara tesiri kuvvetli ve kudretli tedbirler. Özellikle apartman yönetimi konusundaki 2 nolu tedbir tanıdığım bir tıp doktoru tarafından da önerilmiştir. Bu konuyu sizden duymak da önemli. Selamlar Vehbi Abi.

19 Nisan 2020 13:11
Corona / Toplumsal tedbirler

Panoramik perspektif veçhesinden anlamlı bir yazı... Üstat bağışla, sâdece CORONA YÜKSEK SEÇİM KURULU'nun ismine takıldım. Seçim derken ne açıdan "seçim"? Teşekkürler

07 Nisan 2020 18:28
COVİD19 un ekonomi sonuçları

Kadri Abi, ilk paragrafta bütçe açığının borçla kapatılması faizleri yükseltir demişsin. Tamam. Güzel. Ama 6.maddede de, üst gelir gruplarına mensup kişilerin devlet tahvili almasının gerektiğinden bahsetmişsin. Devlet Tahvili dediğimiz şey, devlet iç borçlanma senedi demektir ki, bildiğin gibi devletin ihtiyaçlarını 1 yıldan uzun vadede borçla kapatması anlamına gelir. E peki ilk paragrafta da devletin borç almasının yaratacağı olumsuzluklardan bahsetmişsin. Bu durumu anlayamadım ?

05 Nisan 2020 11:05
Tarkan Tevetoğlu'na Mektup

Evet medya tâkip merkezleri vâsıtasıyla bir kanal kurma fikri ilk bakışta akıllıca gibi geliyor.Ancak ne yazık ki onlar "aleyhe" olan ya da "eleştiri sınırlarının üzerindeki olumsuz haberleri" ya da "hakaretâmiz" ifadeleri iletiyorlar sıklıkla.

05 Nisan 2020 10:55
MB Akademisi…

Talip Bey, ilginçtir ki, saat 09.40'ta PC'nin başına geçtim. MB ana sayfayı açtım. Baktım senin MB Akademisi başlıklı yazın. İşin içine akademi makademi girince, dedim vurucu bir başlık. Ne demiş Tâlip Bey? Okudum. Çok beğendim. Gerçekten kısa ve anlaşılır cümlelerle okuyucuyu boğmadan meseleyi kusursuzca aktarmışsın. Sonra da kendi "yorumlarım ve okunma sayıma" bakmak için ilgili kısma geçtim. Gerçi ben kimseye yorum yazamıyorum diye çok kimse bana yorum yazmaz ama...O da ne? Bir baktım bir yorum ve sen. Şaşırdım. Sevindim. Bu açıklamayı niye yaptım peki? Çıplak gözle bakıldığında zımnî mütekabiliyet esasına göre sana yorum yazdığım düşünülebilir de ondan. Kalp kalbe karşıymış gibi bir şey olmuş. Kendimi doğru ifâde edebildiğimi düşünüyorum. Selamlar, saygılar.

23 Mart 2020 09:46
MB Akademisi…

Tek sözcük : Alkışlıyorum. Gâyet kaliteli bir yazı.

23 Mart 2020 09:41
Muharrem Kubat Üzerine

Abdülkadir Bey, okuyana "leb-î deryada mıyım acaba?" hissini veren bir yazı. 1991 toplantısındaki iştirakçiler de oldukça münevver ve mânidar isimler. Ne mutlu size.

28 Şubat 2020 09:29
Vizyon ve Vizyon Sahibi Olmak

Evet hocam, son paragrafla îcat - keşif ayrımına değinmeniz yerinde olmuş.Selamlar, saygılar

18 Mart 2019 00:20
Mertcan Ödevini Yaptı...

Hayatî bir konuya temas etmişsiniz. Aile içi şiddet derken, genelde hep karı-koca ilişkileri zerk edilmiş zihinlerimizin derinliklerine. Halbuki yukarıda yazdığınız gibi koca bir gerçek değişik boyutuyla karşımızda.

01 Şubat 2019 00:56
Vizyon ve Vizyon Sahibi Olmak

Sayın Müdürüm, son paragraf altın vuruş olmuş. Yazıyı taçlandırmış.

19 Kasım 2018 01:11
Toplam blog
: 0
Toplam yorum
: 1366
Toplam mesaj
: 195
Ort. okunma sayısı
:
Kayıt tarihi
: 08.01.07
 
 

Samimîyetsiz gözlerdeki, yapmacık sözlerdeki haset ve kıskançlık kıvılcımlarını birkaç saniyede  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    Sabrın sonu ile...