Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Kelimelerin sustuğu yerde...

bu yazın biraz tanıdık geldi bana..ama tüm bırakıp gitmeler tanıdık değilmidir aslında dedim kendime..bu genelde hepimizdemi var soruya cevap aramak ne ..hep yasanmışlıkları hatırladığımda şu aklıma gelir veya a.kaaynın yıkarmı sanıyorsun beni bu yalancı ayrılık derim.. çoğu kez yalnızlaga atarım kendimi müzik dinlerim ama kulagım o koridorlardaki ayak sesini bekler hep..sen hiç sırf uzaktan sevmek zorunda kaldıınmı ..veya görse kollarına atılacağını bildiğin için saklandınmı. veya 240 km den kısa sürede izmire gidipte çorbacı seboya karşıdan baktınmı.sanki vapurlar umurundaymış çasına dikkat çememek için vapurlardan inen insanlar kalabalığına baktınmı.. aşk yalnız da olsa tek kişilik değildir..ama yasanmaya değer.

25 Şubat 2007 17:30
Yüksek duvarlar ardında...

haber geliyor yine güzel şeyler sunmuşsun paylasıma ama inan vakit bulamadım veya sizin konularçok harika nerden bulursunuz ya söyleyecek kelime bulamıyorum..sırf yazmış olmak veya eleştirmek için yazmaktansa hiç yazma oku yeter diyorum..okuyorum bunu bil..duygusal ve çekip gitmeleri içeren biraz kıraç vari yazıların dokunuyor bana..ha bide m.coşkundenizimiz vardı dimi..onuda yad edelim artık çağı biraz geriden takip etsekte vede pc var artık daha çok sizi takip edeceğim kim bilir sayende bende yazmaya başlarım..sevgiyle kal..

25 Şubat 2007 17:20
Sonunda oldu seni aldattım, içim kan ağlayarak...

buda bence bi hastalık ya ben yasadım.. öyle bişeyki bazı kadınlar veya insanlar tanıdım kafanda soru işareti bırakmak için veya ilgiyi her zaman üzerinde hissetmek için yapıyor bunu.. bir kadın tanıdım diycem şimdi biraz müslüm vari fakat zevk için herkesi başkasıyla ladatmayı zevk edinmişti.. ismini dahi bilmediği bidaha hiç görüşmeyeceği insanlarla dahi anlık ilişkiler yaşayıp asla kendinden taviz vermeyen biri..o istemeden asla arayamazsın o isterse konusr seni istediği gibi yönlerndirir ve o istemeden öpemezsin bile hep sınırlar koyar ve sen her defasında o sınırı aşmak için daha çok fedakarlık verirsin.hep verirsin.. zamanından-işinden-hal hareketlerinden-pirensiplerinden her şekilde taviz verirsin ama asla onun istediğinden fazla ileri gidemezsin..yani şu mehmet çoşkundenizin labirent muhabbeti gibi.. bu konuya çok uyuyor. bkz.bi bakın..

19 Kasım 2006 21:36
Bir erkeği sevmek, kördüğüm içinde kördüğüm demek!

bunları yıllar önce bi kadın için ben yazmışyım.tabi sizden telif hakkı istemiyeceğim..fakat kadınlar kör kuyularda merdivensiz-açık denizlerde yelkensiz bırakır ve hiç bişey yapamazsın.sevdiğinide herşeyiyle kabul etmektir sevmek. kadınlar bir labirent gibidir..öğrenmek istedikçe kapanır..sana hislerini dahi açmak istemez korkularını söylemez ve eline koz olcak bişey vermek istemez.öğrenemk istedikçe kapanır ve sonunda seni dışlar. karanlıklarda çırılçıplak duygularla kalırsın..

14 Kasım 2006 14:39
Paşa paşa kabulleneceksin ayrılığı...

fakat inanmak istedikleri tek şey hiç ayrılmayacaklarıdır..fakat o an gelir kararlıdır gitmesi gerek gitmelidir.ama teselliyle karışık sende tattım tüm aşkı-kaçışları-mutluluğu sen benim herşeyimsin...seni en az ayda bir görmeliyim yok yok 15 günde bir yok yok olmadı haftada bir görmeliyim alt tarafı şurası izmir iki saat yol mazeret bulur atlar gelirim olmadı sen gelirsin der bir eylül akşamında ağlayarak kaybolur buğulu otobüs camından....sonra buluşurlar bi hafta sonra bekler adam bi hafta sonra bi aya çıkar buluşmaları derken sonunda bir saat bir nefes bile ayrı yaşamayan lar yıl olur hala beklerler.. fakat bilirler bi yerde onu seven bi kalbin onu beklediğini veya hala çok sevdiğini...nerden başlamıştık ya neyse teşekkürler yazını beğendim devamını beklerimm..

14 Kasım 2006 03:32
Paşa paşa kabulleneceksin ayrılığı...

o an bunların hiç birini düşünemezsinyada düşünmek istemezsin.. diyorsunya... Farkedeceksin... Senin o bulunmaz Hint kumaşının aslında hiç de nadide olmadığını farkedeceksin. Onu nasıl şımarttığını, olmadığı kadar yüceltenin sen olduğunu farkedeceksin gitmeye karar verdiğinde. Aslında o gözlerin çok sıradan olduğunu, o gülüşlerin daha bile güzellerinin olduğunu başkalarında, inan farkedeceksin... fakat bu kelimeleri söylemeden ziyade yalnızken bile düşünmeye çekinirsin.çünki kaybetmek ağır gelir ezilirsin..kendine bile aldanmışım diyemezsin.. fakat sıkılır gercekler karanlıktan..ben bu nu çok iyi bildiğim için yaşadığım için biliyorum.oda seviyordur seni bilir sensiz yapamıycağını ve teselliyi ya senin bi kaç parça giysinde-parfümünde veya verdiğin hediyende bulacağını zanneder ..kararlııdır.gitmelidir..oysa ne yeminler etmişsinizdir çırılçıplak akdeniz kumsallarında ayışı-deniz kumsal ve tanrının huzurunda ..inandıkları yada inanmak istedikleri tek şey hiç

14 Kasım 2006 03:27
Aşkın tarifi ve olgun aşk...

teşekkürler sevgili hanımefendi..sizdende bu kadar sorumluluk la cevap beklenirdi.. beklediğim yazınız buydu ve çok hoş olmuş hele sondan ikinci paragraf harika fakat son kelimesi çok hoş ve göreceli.. eger acı veriyorsa yeni aşk ara diyorsun sanki.. o zaman aşkın ne anlamı kalır..aşk yerine göre çok acı vermeli-çıkmazlarda kalınmalı ulaşılamamalı ama biryerlerde sevidğinin hayatta kalma mücadelesi verdiğini veya seni düşünen birinin olduğunu bilmeliyiz..aşkı her daim yasamalı yız..hernekadar aşk tek kişilik değildir densede tek başına çift kişilikte sevebilkmeliyiz..yokluğunda daha çok sarılabilmeliyiz aşkınıza.. sevgiyle kalın.

10 Kasım 2006 20:27
Sen şaka mısın?

bunu kimse inkar edemez.. karsıyakadan el ele yürümek karsıdan kalkan gemilere bakarak sahilde.. kordonda yakalamk sevgiyi aşkı oturarak iskelede çay içmek..ordan alsancaktan basmaneden binip metroya bornovada ağaç altlarında beklemek yada uğurlamak sevgiliyi.. veya gedizde-bucada-şirinyerde bir çingene kıza aşık olmak veya varoş güzeline ve sonuna dek onun için mücadele vermek dolmuşşlarda kavgalar etmek sonra sonra sonra aşk izmirde başkadır hele birde izmire aşıksa insan sorma.. gedizde SEVGİ YOLUNDA DOLAŞMAK VAR ŞİMDİ Bİ İLERİ İKİ GERİ...

30 Ekim 2006 04:28
Ben Sen O

YAZILARINIZ VAR TIPKI YÜZÜNÜZ VE GÖZLERİNİZ GİBİ BERRAK BİR ÜSLÜBUNUZ VAR..sakıncası yok sa demiycem çünki yazılarınızı takip ediyorum..yeni güzel paylaşımlar bekliyorum.. sitenizi baktım çok faydalandım inanın. sizden birde sevgi-aşk- özlem-ihtiras konusunda yazmanızı beklerim..bu büyük eksiklik sizde bence.. saygılar -sevgiler.mutluluklar..

30 Ekim 2006 04:07
Böm bölük bakanlık Milli Eğitim

sevindirici bi gelişme ..il ve ilçelerdeki yerel yayınları da kullanmaya calışıyoruz sık sık yayınlarımızda yardımcı oluyorlar fakat genel gazeteler bizleri ve yazılarımızı oluşumumuzu dikkate almıyorlar ki acı bu toplmudaki ayrımcılık hat safhada ama ilerde ne kadar hata yaptıklarının farkına varacaklar..çalışmalarını takip editor basarılar diliyorum.. ayrıca ben milliyet blogta 2 aydır yazıyorum fakat sayfamı ve yazılarımı düzenleyemedim seninki gibi çıkmıyor...

21 Eylül 2006 16:17
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 590
Kayıt tarihi
: 28.08.06
 
 

Siyaseti hiç sevmem... "Memurum, açım..." zihniyetini ve mücadele etmemeyi hiç sevmem. Yeniliği seve..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster