Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Akıl bağının Tanrısal (Tekamül), Kan bağının takıntısal durumu!

Sondan başlamadığım için benzersiz bir pişmanlık içindeyim. Fikre benzer bir şey bulma umuduyla koca yazının sabırla sonunu edip "Tuzakdan kurtulabilenler, tuzağa düşmeyenlerdir." benzersiz çıkarımıyla karşılaşınca "Allah akıl, fikir versin." benzerli çıkarımına vardım.

09 Kasım 2011 15:30
Şiir kitabı çıkarmayı düşünüyorum, sizce şiirlerim buna değer mi?

Emin Kardeş! Hafiften bir yetenek var gibi de Türkçen izin vermiyor ki. Kafiye yapacam, vurgu yapacam derken bayıltmışsın şiirleri. İnsanoğlunun halleri her daim kafiyeli olacak diye bir şey yok. Zaten "Halim hoş, gönlüm nahoş, başım ser(baş)hoş." a kafiye demek de zor. Bir satırda sigaranın son nefesini(fiil mi bu yoksa filim mi ki çekim densin), hemen alttakinde yarısını bırakmışsın yarine. Bırak bu içki, sigara işlerini ama bırak derken, yarine bırakma, ortaya bırak. Sonra son şiirindeki gibi olmasın sonunuz. Şiiri çok sevdiğin belli emek harcıyorsun ama satırları dizelemeye şiir yazmak denmiyor. Şiir ya da nesir farketmiyor, yazabilmenin yolu okumaktan geçiyor Eminim. Çok oku ki, yazasın. Öpüyorum seni.

27 Temmuz 2011 09:52
Blog yaşım

"O değilde" den kurtulduk galiba. Cümleten geçmiş olsun. İyi bayramlar.

19 Kasım 2010 18:29
Zavallı Adnan Menderes…

62 yaşındasın ve halkın seçtiği Başbakanın, darbeci Generaller tarafından idam edilmesini, mazur göstermeye çalışıyorsun ha? Hem de asılma anını resmiyle, ismiyle sadistçe canlandırmaya çalışarak. Boşuna yaşamışsın bunca yılı hemşerim, boşuna. Söyleyeceğin hiç bir şey, göstereceğin hiçbir mazeret de bu gerçeği değiştiremez.

31 Mayıs 2010 09:10
Blog office!

Şimdi "Siz daha kendi (da) larınızı ayıramıyorsunuz,(Cümlelerden birinin başındaki Yada) bizimkileri nereden ayıracaksınız?" diyecem, bozulacaksınız.İyisi mi, demiyeyim.

23 Ocak 2010 10:51
Bilin bakalım neredeyim ben?

Ben de epeydir yazmıyorum ama vakit buldukça takip ediyorum MB yi ve yokluğunuzun farkındaydım. Mutlu,mesut dönmenize sevindim. En son geçen Bayram İzmir dönüşü geçtiydik oralardan,biraz da takıldıydık hatta.Kuzey Ege, her mevsim başka güzel,takılmamak mümkünsüz.Mutluluğunuz daim olsun.

20 Ocak 2010 19:51
3 seneyi devirdim

O kadar oldun mu ya? Doğrusu göstermiyorsun. Ben de senden 3 gün önce girmişim. Ben hiç göstermiyorum. Yalnız bir şey var ki; burada makbul olan göstermek. İyi bayramlar.

19 Kasım 2009 20:18
MB Yazarları İzmir Sohbet Toplantısı_5

Sizi yeniden hevesle organizasyon düzenlerken gördüğüme sevindim. Sağlıkla daha nicelerine inşallah.Saygılar.

03 Ekim 2009 17:20
Medya Geleceği, "Blog"

Yanlış tercih Celallettin Hocam. Blog işinden ekmek çıkmaz. Keşke camileri dolaşsaydın. Bari öbür tarafı kurtarırdın. Saygılar.

16 Eylül 2009 21:50
Milliyet Blog, Biz Blog Yazarlarını Sömürüyor mu?

MB'nin siyasi bakımdan özgür bir platform olduğu ortada. Buraya para için gelen olduğunu da sanmıyorum. Dolayısıyla sömürme iddiası, biraz ağır kaçar. Yalnız onun dışında memnun olmak için hiç bir neden yok. Sayfada yapılan bir kaç küçük değişikliğin dışında, 3 yıl önce başladığımız yerdeyiz. Bu kadar mı organizasyonsuzluk olur? Sokaktan geçeni yakalayıp, MB çayırına salıyorlar. Hem para beklemiyoruz dediysek, hediye de istemeyiz demedik. Yılbaşında eşantiyon bir kalem de verilmez yani? Saygılar.

16 Eylül 2009 21:42
Toplam blog
: 30
Toplam yorum
: 130
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 2220
Kayıt tarihi
: 03.11.06
 
 

İzmirliyim ama, İstanbulda yaşıyorum. Elektronik Mühendisiyim ama, ilaveten yazıyorum. Evliyim ama..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster