Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

 ÖNSÖZ Ben ne uyak bilirim ne bir kafiye Yarım asırlık ömrüm geçti nafile İçimden geçenler hepinizin emrine amade Gönlümden geçenleri yazıyorum ha bire Nasıl yazılır bilmem ki yazıyı şiiri Kalbimden geçen gibi dökülüyor inan her biri Sürçü lisan eder isem aman af ola Sakın yerden yere vurmayın ha acemi şairi.. Adil Bozkurt..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Goncagül...

Bir Goncagül gider diğeri gelir. Bitmez bizim memleketin Gonca gülleri değerli yazarım. Bu toplumsal bir yara. Sosyal devlet olmanın gerekliliği fakat ne fayda. Yetmiyor besbelli her muhtaç vatandaşa. Yoksa bırakır mı? Goca Devlet böyle muhtaçları. Sağlık desen yürek sızlatıyor, eğitim desen ha keza, gelir dağılımı düzensiz adaletsiz. Yufkacık yüreği olan insan evlatları da lokmasını böler paylaşır duru bizim memlekette. Bereket onların nesli tükenmedi. Onlarda hep var olsunlar ki Gonca güllerin canı acımasın. Yüreğiniz elem görmesin saygı ve hürmetlerle.

15 Ağustos 2018 15:05
Kaldırım Dururken Yolun Ortasından Gidene Çarpmak Suç Olmamalı

1970'li yıllar, Ortaokula köyden tenteli bir jeeple gidiyoruz. İlçede yedi bin nüfuslu bir yerleşim. İnsanlar kaldırım olmasına rağmen yolun ortasından gidiyorlar. Jeep şoförü korna çaldı hiç aldırış etmedi. Bir daha çaldı yine aldırış etmedi. Tenteli kapıyı açıp af edersiniz ''ohaaaa'' diye seslenince jeep şoförü ile kavga edeceklerdi neredeyse. Trafik kuralları bir bütün olmasına rağmen temel eğitimin olmamasından ve İstanbul gibi kalabalık şehirlerdeki kozmopolit yapı beraberinde kuralsızlıkları da beraberinde getiriyor Sayın Korkut. Fakat yolun ortasından giden yayaya da çarpmayalım yinede belki akli dengesi yerinde değildir, belki de sağırdır özürlüdür. Kazasız günler dileğimle saygı ve hürmetler efendim.

26 Temmuz 2018 11:41
Pitır

Yüzündeki tebessüm, her çocuğun gülüşü olsun. Yüreğinize sağlık keyifle okudum. Selam ve hürmetlerimle.

26 Temmuz 2018 10:58
 
Toplam blog
: 118
Toplam yorum
: 58
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 174
Kayıt tarihi
: 10.11.17
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster