Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

 ÖNSÖZ: Ben ne uyak bilirim ne bir kafiye/ Yarım asırlık ömrüm geçti nafile/ İçimden geçenler hepinizin emrine amade/ Gönlümden geçenleri yazıyorum ha bire /Nasıl yazılır bilmem ki yazıyı şiiri/ Kalbimden geçen gibi dökülüyor inan her biri /Sürçü lisan eder isem aman af ola /Sakın yerden yere vurmayın ha acemi Adil'i....

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Nazara İnanmak

Değerli yazar Cem bey nazar konusunda yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. Bende Kahramanmaraşlıyım. Göksun'un bir köyündenim. İki yıl evvel köyde çok rahatsızlandım. Bir hafta doktora gitsem de düzelemedim. Bir Hoca gelmişti geçmiş olsun ziyaretime. O da aynı şeyi söyledi. Mezarda yatanların yarısından çoğu nazardan yatıyorlar demişti. Daha sonra gözlerimle gördüm. Evin içerisine giren bir çakır gözlü hanımın yahu bu avizenizin ışığı ne kadar güzel demesiyle çatır çatır gözlerimin önünde tutuşup kabloları dahil yanmıştı. Aklıma sigortayı kapatmak geldi de evi yanmaktan son anda kurtarmıştım. Allah kem gözlerden hepimizi korusun.

02 Aralık 2019 20:51
Hastaneden Geliyorum

Değerli yazar Atanur Yıldız Hocam öncelikle kendi meslek grubundan bir meslektaşını eleştirebilme hassasiyetinden dolayı tebrik ederim. Sağlık sektöründe faaliyet icra eden bir çok Dr. var ailemizde. Hepsiyle zaman zaman konuşuruz sistemde çekilen zorlukları, karşılaşılan sorunları. Elbette onlarda insan. Onlarında hataları olabilir. Hastalıkların doğru teşhisinde hastaya sağladıkları memnuniyet için onlara beş vakit dua eden hasta müşteriler olduğu gibi istisna olarak öyle doktorlarda çıkabiliyor. Allah onların yokluğunu göstermesin. Yanlarına ben mutluyum, ben sağlıklıyım diye giden hiç olmadığı gibi her bir hasta bin bir dertle gidiyor yanlarına. Sabahtan akşama kadar dertli insanlarla uğraşmak kolay olmasa gerek diye düşünüyorum. Saygıyla Doktorum. Umarım fobinizi üzerine giderek çözebilirsiniz. Saygıyla efendim.

02 Aralık 2019 20:40
Öğretmen mi ?

İyi ki yazmışsınız saygıdeğer hanımefendi Jale hanım. Yazılarınız m.Blog'da farkındalık yaratıyor. Yazmaya devam lütfen. Çok güzel bir paylaşımdı. Saygıyla.

27 Kasım 2019 10:13
 
Toplam blog
: 78
Toplam yorum
: 143
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 332
Kayıt tarihi
: 10.11.17
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster