Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Okur yazarım. Okur yazarlıktan kastım, okuduklarımı yazmamdır ki, bu yazılarımı genellikle 'kitaplar' başlığında okuyabilirsiniz. Yazdıklarımı okuyanları da yine istatistiklerden görmek mümkün tabi biraz aramak kaydıyla çünkü kendilerinin yakın zamanda nesillerinin tükeneceği yönünde de bir rivayet dolaşmaktadır ortalarda...

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Milletin Feraseti

Feraset ve fırsatçılık. Feraset,emek gerektirir. Emekle kazanılmış bilgi,bu bilgiyi doğru analiz edecek deneyim ve evrensel/rasyonel akıl.Bu çabanın,toplumsal kazanca mı yoksa ‘insider trading’ ile bireysel fırsatçılığa mı dönüşeceği,feraset sahibi olduğu iddiasındaki bireylerin muğlak niyetlerine bırakılmayıp, toplumsal kontrol mekanizmalarıyla denetlenmelidir. Uzun lafın kısası,feraset sahibi insanlara yetki verip kontrol mekanizmalarını da doğru tesis eden toplumlar çağı yakalarlarken, geleceklerini ‘feraset sahibi olduğu varsayımı ile tek bir kişinin kaderine ve iki dudağının arasından çıkacak sözlere bağlama kaderciliğindeki fırsatçıların çoğunluğu ele geçirdiği toplumların da bir süre sonra erozyona yol açacağı mutlaktır.

02 Ekim 2018 09:40
Atın Ağzında Kaç Diş Var?

Hocam keşke bana sorsaydın ben sana söylerdim. Atların erkeklerinde 40,dişilerinde ise 36 diş bulunur.O fark neden dersen onu da birara istersen anlatırım.Anlayacağın erkek at diş konusunda dişisine göre daha dişli çıkmış. Hayvanlar çok garipler hocam. Misal devenin iki gözü ama üç kaşı vardır. Yarasalar bir mağaradan çıkarken hep sola dönerler. Kutup ayıları solaktır. Karıncalar uyumazlar. Filler zıplayamayan tek memelidir. Kangurular da geri geri yürüyemezler.Madem dişten açtık dişten kapatalım,sivrisineklerin 47 dişi varken salyangozların ise 25 bin civarında dişi vardır. Ve son olarak da açık yüreklilikle söylemem gerekir ki papazların en büyük şanssızlıkları;yaşadıkları devirde internet-google ikilisinin bulunmaması ve boşa tartışmalarla ömürlerini tüketmeleridir.

15 Mayıs 2018 23:02
Ahmet Oktay vefat etti

Reha bey sekizinci paragrafın başında ''1933 doğumluyum'' demişsiniz. Ben de sizden 6 yaş küçük olduğuma göre o zaman 1939 doğumlu oluyorum ki demek yakında biz de yolcuyuz, acilen bir kaç kitap çıkartıp, üç yüz beş yüz de satmaya bakmamız gerekiyor.

05 Mart 2016 22:59
 
Toplam blog
: 344
Toplam yorum
: 155
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1087
Kayıt tarihi
: 22.07.09
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster