Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih bölümü mezunuyum. Öğretmenliğim sırasında Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Tarih Ana Bilim Dalında yüksek lisans yaptım. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Arkeoloji bölümünü bitirdim ve aynı süre zarfında Sosyoloji bölümünde yandal yaptım. Okumayı, araşt..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Neler Oluyor Hayatta?

Rıza Bey, ben not defterin, devletin diliyle kamuoyuna aktarılan gelişmelerin gerçekliğine inanmıyorum diyerek, zaman içinde yaşandığını bildiğimiz bir takım olayların üretilmiş haberler olduğuna dair yaptığın sorgulaman; iki önemli olayı hatırlattı bana. Birincisi, 2010 yılıydı sanırım, Muğla’dan içinde el bombası dolu bir tır yola çıkmıştı Ankara’ya doğru, Ankara’nın girişinde Gölbaşı’nda durulmuş ve dava konusu da olmuştu. Dava açıldı; ama takipsizlikle sonuçlandı. İkincisi, 6 Eylül 2012’de bir tır dolusu el bombası Afyonkarahisar’da istif edilirken büyük bir patlama olmuş ve 25 askerimizin şehit olduğu ve pek çok askerin de yaralandığı bildirilmişti. Bu olay da mahkemeye taşındı, bazı isimlere hapis ceza verildiği de söylendi. Acaba bu iki olay da üretilmiş olabilir mi? Görüşmek üzere, sevgi ve saygılar.

11 Şubat 2019 09:37
Ben Anadolu'yum

Güneş’i yazmaya kalksak dört mevsim: Bahar Güneş’i yaz; her ne yazacaksan, hangi türde yazacaksan yaz. Yaz Güneş’i şiir yaz. Güz Güneş’i, biraz öykü derken, Kış Güneş’i, yaz acı tatlı erit içini; bahara doğru da biraz sabır olur mu? Yaz Güneş’i vakti yaklaştı anlaşılan, Abdülkadir Hocam; “Ben Anadolu’yum” dediğine göre. Tebrik eder, güzellikler getirmesini dilerim, görüşmek üzere, sevgi ve saygılar.

27 Aralık 2018 02:16
Varlığın Mayası

Bazen kadın erkek nice insan, nice toplum ve de topyekûn insanlık arafa zorlanır, nice karanlık zihniyetin sahneye sürüldüğü anlarda; zamanların ahir zamanlarında. O çağdan bu çağa, bu çağdan öteki çağlara, cennet cehennem görülür, cehennem cennet böylesi anlarda. Yakınçağ’ın ahir zamanında da yaşadık ve de yaşamaktayız böylesi bir anı. Bu gösteriyor ki, karanlık kadınlık ve de erkeklik ötesi bir şey, henüz daha tanısı konmamış ruh hastalarının insanlığın varoluşuna ikiye bir tuzak kurması. Bilirsin dini açıdan iki kerahet anı vardır, biri akşam vaktine yakın kırk bilemedin kırk beş dakikalık zaman dilimi. İkincisi de sabah namazı vakti girmeden önceki benzer zaman dilimi. Böylesi anlarda, akşam vakti insanlığı tan’a zorlayanlar, sabah namazı öncesinde de tan’a hayır derler. Akşamüzeri düzden okusalar da sabaha doğru da tersten okurlar. NATO, OTAN örneğinde olduğu gibi. Görüşmek üzere sevgi ve saygılar.

20 Ekim 2018 17:03
 
Toplam blog
: 3423
Toplam yorum
: 2174
Toplam mesaj
: 195
Ort. okunma sayısı
: 575
Kayıt tarihi
: 15.08.06
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    Mayıs ayındayız, Ramazan’ın ortasında; ilerliyoruz, ya da zamanın sevki tabisindeyiz.