Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

1957 Çanakkale/Yenice doğumluyum. Öykü ,deneme, şiir yazarım. Yazdığım bir çok şiirin bestesini de yaptım. Onur AKIN, "Sevgi Penceresi" adlı şiirimi besteleyip, "Seni Aşka Yazmalı" albümünde okumuştur. Mahalli gazetelerde, internet sitelerinde güncel yazılar yazarım. Doğa ve çevre en çok üzerinde durduğum konulardır. Günlü..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Bilgilendirme

Yazılarınız o güzel fikir ve duygularınız için teşekkür ederiz. Size tanımakla çok memnun oldum. Selamlarımla, sevgilerimle. şuayipodabaşı/Ölüler Kentinin Ozanı

24 Ağustos 2015 13:33
İmam Nikâhı

İmam Nikahı, lastik gibidir. erkek tarafından istenildiği gibi evirip çevrilir. Batman'da imam nikahıyla üç kadınla evli olanları gördüm. Hangi kadın resmi nikahlıysa, bütün çocukların hüviyetinde sahte annenin yani nikahlı kadının adı yazar. Şimdi durum değişti. Nüfusa verilen beyanla kimlik çıkarılıyormuş. Nikah soran yok. Dini ve resmi nikahın ikisinin birden olması ahlaki bir sorumluluk. Ülkemizin batısındaki yerli halk tarafından iki nikah birden yapılır, eskiden beri. Doğuda, resmi nikah atlatılır. imam nikahıyla da kadınlar mağdur edilir. Kadınların miras hakkı da yoktur doğuda. Yasal olarak devlet otoritesi işi sıkı tutmalı. Yoksa kadınlar hep ezilmeye mahkum olurlar. Küçük gelinler, kurbanlar hiç bitmez. Birde diyanet, "lades" haramdır diye boş işlerle meşgul olacağına, bu işlere bakmalı.Selamlar.

31 Ocak 2014 19:53
Ayazdı... Ve... Kıpkırmızı

Batman'da Kozluk ilçesinin Samanyolu Köyü'n de öğrencilerim okula girerken lastik ayakkabılarının suyunu boşaltırlardı. Sobada yol kenarlarından topladığımız taksi lastiklerini lastik pabuçları yakardık. Hatırladıkça boğazım düğümleniyor. Selamlar.

07 Ocak 2014 19:33
 
Toplam blog
: 420
: 1641
Kayıt tarihi
: 19.12.08