Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Yürek Söylencesi (Şiirler)

Sevgili Ünal Şöhret Dirlik dosta teşekkür ediyorum.Kalemine, dostluğuna sağlık. Saygıyla. Oğuz Tümbaş

17 Eylül 2015 17:53
Bilgin Adalı Hep Yaşayacak

Ölüm herkes için hep erkendir; ama ölüm sanat, yazın, kültür adamları için çok daha erken diyesim var. Bilgin Adalı için hele daha bir erken geldi ölüm. Kuşkusuz yapıtlarıyla ölümsüz...Kuşadası etkinliğinde güleç yüzüyle, dost ve içten davranışlarıyla zamana anlam ve özelllik katmıştı. Bu anları, anıları da yaşayarak okudum yazını sevgili Ezgi. Kalemine sağlık. Sevgili Bilgin Adalı ışıklar içinde yatsın. Başımız sağ olsun.

01 Ekim 2012 08:06
Oğuz Tümbaş'ın Küşüm Çınlaması'nı okurken

Sevgili A.Kadir Güler dost, demek kulağım "Küşüm Çınlaması" kitabımla ilgili yazını yazarken çınlıyormuş! duygudaşlık işte. Beğeniyle, sevinçle, ilgiyle okudum yazdıklarını. Buncası hak etmiyorum; ama sen eski bir dostluğun da sıcaklığı ve içtenliği ile bu yazıyı kaleme almış, Milliyet Blog üyesi dostlarla paylaşmışsın. Kalemine, düşüncene, emeğine teşekkür ederim. Yeni kitaplarda buluşmak üzere sevgiler. Yazı, şiir yolumuz hep açık olsun.

24 Eylül 2012 22:28
Gecenin İçinden geçmek

Gülname Gümüş’ün iyi bir radyo programcısı olduğunu biliyordum. Kalemi, metni, ustalığı su götürmez elbette. TRT’nin geleneksel yapısında radyoculuk her zaman önde, sağlıklı, özelliklidir. Spikerleri, program yapımcıları, teknik ekibi güven verirler insana. Tüm olumsuz gelişmelere karşın bu yapısını korumaya çalışıyor çalışanların özverileri, bilgi, birikim ve deneyimleriyle. Cumartesi akşamı almacımdaki sorunlar nedeniyle kopuk kopuk dinledim izlenceyi. İzmir’den de spikerliğini bildiğim sevgili Saadet Baykal’ın kendine özgü sunumu, ses sıcaklığı sanırım Emel Dinseven’i de ilerleyen dakikalarda daha rahatlatmıştı. Öncesinde gene deneyimli bir spiker Metin Hamalosmanoğlu’yla bir çay içimliği sohbet etmek, belirttiğin gibi seni daha da hazırlamış söyleşiye. Ben de TRT anılarıyla ve duyguyla dinledim söyleşiyi. Üretmek, paylaşmak, emeğin karşılığını almak güzel şey. Kutluyorum sevgili Ezgi Umut ( ya da Emel Dinseven). İzlenceye emeği geçenleri de elbette.

24 Ağustos 2011 18:35
''Ada vapuru yandan çarklı'' Büyükada çok caf caflı

Büyükada'da sevgili MB Dostlarıyla, yazar ve okurlarıyla buluşmak, günün sevincini, tadını, mutluluğunu paylaşmak ne güzel olurdu. Olanaklar el vermedi, yeni bir kitap çalışmamın yaşama geçiyor olması, çeşitli uğraşlar bu isteğimi engelledi. Dilerim bir başka zamana siz MB dostlarıyla bu isteğimi gerçekleştirme olanağı bulurum. Bu güzel birlikteliğe imza atan tüm dostlara saygı, sevgiyle...

24 Haziran 2011 23:25
Şükrü Erbaş Şiirleri

Sevgili Sağlam, İzmir Kitap Fuarı'nda değerli şair Şükrü Erbaş'ın söyleşisinden aktardıklarınız, değerlendirmeleriniz için teşekkürler... Bu söyleşiyi, dinletiyi izleyemeyenler için de yararlı bilgiler vermişsiniz. Ne güzel. Sorumlu, ilkeli, araştırmacı bir gazeteci kimliğiyle o zamanı okurla paylaşmışsınız. Kutlarım. Sevgiyle, dostlukla...

01 Mayıs 2011 22:08
'Kitaba Yolculuk' sürüyor. 16. İzmir Kitap Fuarında buluşalım.

Sevgili İlyas dostum, duyuru yazına içtenlikle teşekkür ederim. Kitap Fuarı'nın bu ikinci gününde (17 Nisan) seninle buluşmak, ayaküstü de olsa söyleşmek güzeldi. Paylaştığın için çok teşekkür ederim. Kitabı koklamak, dostlarla buluşmak, yazının, şiirin tadını yakalamak neden güzel olmasın. Gönlüm tüm kitap fuarlarının coşkulu, okuru bol biçimde yaşanması. Görüşmek dileği ile sevgiler dostum.

17 Nisan 2011 23:14
Şiiristan ve Ezgi Umut

Sevgili yazar dostum Ezgi Umut'un çok sevdiğim,saydığım,dostluk ettiğim Dinçer Sezgin adına düzenlenen öykü ödülünde birincilik kazanması kuşkusuz beni çok mutlu etti. Kısa süreliğine de olsa ödül törenini izlemek, dostlarla birlikte bulunmak elbette anlamlıydı. Gelecek zamanlar içinde Umut'un daha nice verimli yapıtlara imza atacağına ve ödüllere koşacağına inanıyorum. Bu anlamlı güne değgin değerlendirme, paylaşma yazınızı da beğeniyle okudum. Elinize, düşüncenize sağlık. Saygı ve sevgiyle.

26 Ocak 2011 21:08
Padişah anaları

Erol kardeşim, yıllarca bize tarih diye yalan yanlış, saptırılmış bilgiler yutturdular. tareihle yüzleşmemiz engellendi. Osmanlı Tarihini de ne yazık ki gerçekçi olmayan yanlarıyla yıkadılar beyinlerimizi. Oysa olaya resmi tarih dışından bakmayı deneyenler, araştıranlar, bu sürecin hiç de bize dayattırıldığı gibi olmadığını, sayıca az da olsa anlattılar, tarihle yüzleşmemize olanak sağladılar. Gerçekçi olmalıyız, doğruları bilmeliyiz, gelecek kuşaklara çağdaş bilgiler sunmalıyız. Konu üzerinde uzun uzun yazılabilir, tartışılabilir, sağlıklı bilgilerle aydınlatılabilir insanlar. Yeter ki dar bir çerçeveden, at gözlüğü ile bakmamalıyız geçmişe, olaylara diye düşünüyorum. Aydınlatıcı bilgileriniz için size teşekkür ederim. Daha aydınlık yarınlara...Sevgiyle.Dostlukla.

14 Ocak 2011 18:39
Anılarda kalan mektuplar ve Şair Halil Soyuer

Sevgili Güler, Halil Soyuer'le ilgili anma yazını okudum, duygulandım. Ankara'da olduğum 1967-74 yılları arasında bir çok etknlikte buluştuğum, dostluk ettiğim bir ağabeyimdi. Çelebi bir insandı. Onları anmak, bir değerbilirlik elbette. Işıklar içinde uyusun. Şiirler, güfteleri ile yaşamaya devam edecek. Sağolasın.

11 Ocak 2011 23:59
Toplam blog
: 178
Toplam yorum
: 278
Toplam mesaj
: 85
Ort. okunma sayısı
: 1455
Kayıt tarihi
: 01.06.08
 
 

1946 yılında Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde doğdum. İlkokulu aynı ilçede, ortaokulu Ceyhan’da, li..

 
 
Yazarı paylaş
 • Tümünü göster
 
 
 

 
 
   
   
   
  • DOSTLAR [48]
  • Kitap [32]
  • GÜNCE [20]
  • Güncel [19]
  • Anma [10]