Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Köpek ve Kedi arasındaki fark!

Köpekler aile üyelerine zarar vermez şekilde tespitinizin doğru olmadığını düşünüyorum özellikle Pit Bull cinsi köpeklerin.. 2007'de bir pitbull bebeğe tacavüz edip sokağa kadar sürdüğü 2003'de Abd 2005'de Brezilya 2006'da Rusya ve 2007 Fransa 2010 Almanya, 2012'de Abd'de köpek saldırılar sonucu evdeki bebekleri öldürdürdüğü kısa bir araştırmada benim bulabildiklerim ve bunların büyük bir kısmı aile üyeleri.

17 Şubat 2013 12:10
Feminizme karşı mücadele açıklaması.

vimeo.com/24007941

20 Mayıs 2011 17:14
Tarihi Haydarpaşa Tren Garı yandı?!

Bilemiyorum, böyle bir niyet olsaydı daha iyi bir kundak planı hazırlanabilirdi. Mesela yangının binayı hızlıca çökertecek alt katlardan başlaması, veya Ulaştırma Bakanlığına ait orada devamlı hazır bekletilen Söndüren gemilerini bir nedenle(bakım gibi) uzaklaştırmak gibi.... Ayrıca bahsi geçen proje ve haberde Haydarpaşa ve çevresindeki yeşil alanın korunması açıkça belirtiliyor ... Fakat ortada. Büyük bir ihmalkarlık, sorumsuzluk olduğu kesin. Umarım bu bir ders olur... En kısa sürede gar onarılarak tekrardan hizmete girer. İkincisi umarım bu kötü olay halk içinde bir ders olur; Haydarpaşa'nın kıymetini daha iyi anlar ve zenginlere peşkeş çekilmek yapılan bu projeye gereken tepkiyi ortaya koyabiliriz. Tekrardan hepimize geçmiş olsun.

29 Kasım 2010 15:19
TRT'nin neye yaradığı bilinmeyen kanalları

Yazı da katılmadığım yerler biraz fazla. Öncelikle, bence bir devlet televizyonu özel kanallarla rekabet etmemelidir. Örneğin en fazla reyting alan programlara bakarsak buların içi boşaltılmış yerli dizlerin yanında, bir kaç futbolprogramı olduğunu görürüz. Bunun yanında kaliteli yabancı dizilerin yayınlandığı bir kaç kanal var. Ama bu kanallar toplumun büyükçe bir kesimi tarafında ilgi görmemekte. Diğer yandan Trt Avaz/Kürtçe/Arapça bunlar devletin kendi vatandaşı ve/veya orta-doğuya sesini duyurabilmesi için önemli kanallar olduğunu düşünüyorum tabi ki de dediğiniz gibi İngilizce yayın yapan bir kanalda buna eklemeli. Trt Müzik daha doğrusu Trt olmasaydı TSM, THM gibi müzik dallarımız günümüzde neredeyse yok olmuştur. Trt Belgesel, yerli belgesellerin hazırlanması bakımında teşvik edici bir kanal. Yoksa hangi yerli kanalımız belgesel hazırlatırdır. Trt 3 meclise yolladığımız vekiller ne yapıyor, meclis neler yaşanıyor canlı olarak görebiliyoruz, bu çok önemli bence..

03 Mayıs 2010 06:22
Yeşil Bursa için sanatçılar Bursa'da toplanıyor

Haber için teşekkürler. Ana sayfada bu haberler ilgili ilgimi ilk çeken afişte yer alan Albrech Durer'in ünlü "Dua eden eller" tablosunun farklı bir şekle büründürülmesi oldu. O tablonun çok farklı, dramatik bir hikayesi var idi.

01 Nisan 2010 08:29
Çağın modern insanı

Kendi içinde küçük bir anlam karmaşası yaşadım. Çağ ve çağın modern insanı arasında.*** Fuhuş yaşının 12'ye düştüğü, cinsel sapkınlıkların türediği, suç oranlarının arttığı, terör eylemlerinin tırmandığı, insanların mutluluğu uyuşturucu ve kumarda aradığı, intihar hadiselerin her geçen gün arttığı bir çağ.*** Hani bilirsiniz, mendilimin içine lokum doldurdum diye sevinçle başlayan eski İstanbul şarkıları vardır. Ya şimdikiler, küfürün eksik olmadığı o parçalar.*** Bilmiyorum, belki de siz çok iyimserseniz yada ben çok karamsarım. Ama şuna inan ki çoğu zaman bu çağın modern insanı olmak yerine eskinin adamı olmayı yeğlediğim günler olmuştur.

12 Şubat 2010 07:28
Kocasını öldürüp pipisini kesti!

Evet, gazetelerimizin 2. sayfasını süsleyen şu "cinnet" argümanı üzerinde fazla durulmuyor; nedir bu cinnet, bize de bir gün gelir mi,gelmemesi için ne yapmalıyız vs. Bu soruların cevaplarını kimse bilmiyor ve katliam haberleri gelmeye devam ediyor.... Bir de resimdeki o yazı dikkatimi çekti."Keyfimden kesmedim" diyor.Galiba böyle bir itham var. Acaba keyif olsun diye kesenlerde mi var...Asıl o zaman, Allah tüm erkeklerin yardımcısı olsun... :)

10 Şubat 2010 05:38
Kürtler mi, Pkk mı, Apo mu ?

BDP'ye sadece bir siyasi parti. Ona oy verenlerin isteklerini dillendirmek zorunda. Demokrasi böyle işler, vekillik budur. BDP'ye oy verenler Öcalan'a af diyorsa(ki diyor) Bdp'de bunu dillendirmek zorunda.

03 Şubat 2010 19:50
Öldürmek zorundaydım.

Bu küçüklükte biraz bilinçsizce yapılan bir haşarılık deği.l Kaldı ki bugüne kadar öldürdüğüm tek hayvan.( tabi haşereleri saymazsak) Sizi anlıyorum, kesinlikle aynı şekilde fare de benim için bir hayvandır. Onun da bir kalp taşıdığını her zaman göz önünde tutuyorum. Ve yaşamak, yemek, korkmak gibi argümanlara sahip olduğunu. Ama zorundaydım.

27 Ocak 2010 14:34
Toplam blog
: 27
Toplam yorum
: 11
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 894
Kayıt tarihi
: 21.01.10
 
 

1981 yılında İstanbul'un biricik semti Kadıköy'de doğdum. Mezun olduğum alanla ilgisiz olsa da Fel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster