Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Cehalet Eleştirilmez

Ayrıca cahil ve cehalet denilen şeyi net olarak anlayabilirsek, faydalı olur. Zira o cahil denilen kişiler çoğu zaman nice üniversite mezununu suya getirip diye; görüldüğü gibi kavramlar konusunda dahi net ittifaklar yok...

13 Şubat 2020 00:18
Yatırımların Yarısı İstanbul'a

Deprem bölgesiymiş, çürükmüş zemin Duyan gelmiş de kalmamış gelmeyen İstanbul’dan başka yok muymuş şehir? Köy de aynı yerdeymiş, budur şehir Kalabalık dünyada yokmuş düzen Suyu gelirmiş, Fırat’tan Dicle’den İmparatorluklara başkentlik eden Dünyada inci Türkiye’de neden? Sallanırmış her gün zelzeleden Binalar var zengini zengin eden Fakirin korkusu, çürük zeminden Zenginin neşesi, geçmişten dünden Soracaklar mı bir gün, niye diye? Tüm yumurtalar doldu aynı sepete Düşerse ansızın o sepet yere Güler, dünya âlem bir olup bize?

11 Ocak 2020 18:45
Koca Dünyayı Paylaşamamışlar

Size katılmıyorum. Timur tarihteki en büyük askeri dehalardan biriydi ve yaptığı her hamle büyük dersler içerir ki doğru olarak değerlendirildiğini düşünmüyorum.

01 Ocak 2020 15:21
Umudum Kadınlarda

Kadını beyniyle karar verme gücüne sahip, alınmayan ve satılmayan dişileri erk olan toplumların diğer toplumlara fark atacağı kuşku götürmez.

18 Aralık 2019 00:19
Allame-i Cihan

Doğrusu demek zor tabi ancak elbette; yani bazen penceremiz dar, bazen de manzaramız çirkin veya değişik olabilir. Nihayetinde herkes kendi penceresinden bakmaya, görmeye ve de gördüklerini ifade etmeye çalışıyor.

15 Aralık 2019 16:05
Babacan Sağ Hanedanın Devamı

Sağ-sol aynı yol, aynı bedende farklı kol, aynı beyinde hücreler, ayna ayna ne güzel bey, beş parmak var, beşi bir kol,

02 Aralık 2019 20:08
Güçlü Görünmek İçin

Ülkenin gücünün tehdit etme kapasitesiyle doğru orantılı olduğunu düşünüyorum. Silahları nereyi vuruyorsa tüccarı orada iş yapabilir ya da iş yapabilir. Ancak sanıldığı gibi dünyada fazla bir güç olduğu konusunda kimseler hayal kurmasın. Eski güçlerin el değiştirmesi adına Dünya Savaşları yapıldı, denge merkezleri değişti.

02 Aralık 2019 20:03
Hastaneden Geliyorum

Düşünün ki siz hekimsiniz, konuya hakimsiniz, ya diğerlerinin vay haline demek lazım sanırım.

02 Aralık 2019 19:56
Aleviyle Kardeşiz Biz

Kim seçmiş, anasını, atasını/ Kim duymuş,kim duymamış tasasını/ Savurmuş biri elin asasını/ Bilir miymiş insanın hasını/ * Anneden bir, babalardan milyonlar/ Canlarla bir bütün, tüm cananlar/ Beyni midesinde olan hayvanlar/ Ali'yi bedenden ayıramazlar/ * Ali'dir Peygamber'in damadı/ Bu topraklardaki ihanet kaydı Tekrar tekrar denendi artık baydı/ Denedin önce, bu neyin inadı?/

30 Kasım 2019 00:38
Uzun Yaşamanın Sırrı

Gayet yerinde bir şey söylemiş; beyni ve diğer organları herhalde en fazla yoran şey; kin, nefret ve haset olsa gerek. Doğrusu hoşlanmadığımız kimseler hakkında neden bu kadar enerji harcarız diye düşünürdüm ki hatta bu konuda yazmıştım da. Biz insanları sevdiklerimiz yormuyor, nefret ettiklerimiz yoruyor ve aslında hiç hak etmedikleri değeri kendilerine vererek kendimizi bir kez daha cezalandırıyoruz hem ömürden gidiyor, hem de enerjimizi alıyorlar. Yasalar da böyle değil mi? Misal adam hunharca bir cinayet işliyor. Hapse gönderiliyor ve öldürülen adamın yakınlarından vergi alınarak söz konusu katil adamın yiyecek içecek ve barınma giderleri karşılanıyor. Bu konuda yapabileceğimiz bir şey elbette yok. Ancak nefret ederek ömrümüzü kısaltıp kasılıp kalıyor mide ağrıları çekiyoruz. Şahsen ben öyle bir durumda ise yani birine aşırı kızgınsam midem azıyor. Hor kullanılan her şey eskiyor.Tükeniyor, ölüyor. Buna ömür de dahil,

29 Kasım 2019 23:03
Toplam blog
: 1376
Toplam yorum
: 252
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 201
Kayıt tarihi
: 15.10.14
 
 

Bugünün doğrusu yarının eğrisi, dost görünenler düşman ve herşey aslında zıddı olabilir. Büyük ih..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster