Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ne Kadar Hainlik, O Kadar Ödül(!)

Ayrıca kanaatimce yazınızda belirttikleriniz, Batı'nın ileri saldırı gücü olan akıncıları, daha kendini açığa çıkarmamış, kullanıldığından habersiz olmayan "şark kurnazlarının" sayısı sanıldığından da çok olmalı!

22 Ekim 2017 19:04
Ne Kadar Hainlik, O Kadar Ödül(!)

Günümüz Batı Medeniyeti şirket aklıyla oluşturulmuş Orta Çağ medeniyetinin, basın, televizyon, yazar-çizer takımıyla makyajlanmış ikiyüzlü halidir. Aradaki fark; iyi makyajlanmış olması, hedeflerini mükemmel bir şekilde gizlemiş olmaları belki de sahte sözde eğitimle milletleri köleleştirmiş olmalarıdır. Kişisel kölelik, toplumsal köleliğe, bedensel kölelikte devamlılık esas olmakla birlikte beyinsel köleliğe, kadının köleliği haremden çıkıp çok ortaklı bir kullanıma açılmıştır. Bunu gerçekten anlamak çok zor! Tıpkı neon ışıklarla kendinden geçirilen Anadolu köylüsü durumuna düşürülen bir Doğu İnsanına Allah akıl ve fikir ihsan eylesin. Yerinde bir yazı, kaleminize sağlık!

22 Ekim 2017 18:58
Ataerkil mi dediniz!! Al sana ataerkil...

Türk toplumunun gerçekten kurtuluşu doğru eğitim almış Türk Kadınları'dır. Burada gerçekte doğru eğitimin batı tarzı eğitim olduğunu düşünmek değilidir elbette. Çocuğunun başına kına yakıp vatan savunmasına gönderecek kadar vatan bilinciyle çocuğunun yetişmesinde gerçek ve en önemli faktörün sadece kendisi olduğunu tekrar hatırlamalıdır. Ancak batının son sömürgesinin kadınlar olduğunu iddia eden önemli yazarlar ve kitaplar var. Kadın nedir? Kadın anadır, kadın babanın annesidir, kadın birleştiricidir. Kadını mükemmel yetişmiş bir toplumu yenebilecek güç olacağını düşünemiyorum!

20 Ekim 2017 16:50
Türkiye, İran Ve Rusya: I. Dünya Savaşı Galipleri Kaç Devleti Çıkarlara Göre Yapılandırdı (7/Son)

Bizim gibi ülkelerin durumu gerçekten vahimdir. Nedenine gelince tüm kaynaklar zehirlidir. Batı Doğu'ya ait ne varsa Londra, Paris, Berlin, Amerika'da bulabilmekte, tarih kuramlarını bizim gibi ülkelerin bilim insanları söz konusu ülkelerin kütüphanelerinden bulabilmektedir. Bir aşçı dahi yemeğinin sırrını kimseye vermezken, Batı bilimden sağlığa eğitime hemen hemen ne varsa aslını bozmuş olmalı. Bunu aslında Hansel ve Gratel masalından bile çıkarabiliriz. Bir grup insan tüm dünyadaki insanlara verdikleri kölelik araçlarıyla adeta onlara uzaktan bakarak kahkahalarla gülüyorlar gibi geliyor bana. Sıradan vatandaşlar için pek fazla sözüm yok, Romen, Macar, Alman, İngiliz sıradan vatandaşların sadece emir verildiğinde ölmek ve öldürmek gibi seçenekleri var ve emri verebilme yetkisini alanlar savaşın gerçek galipleridir ve bunlar asla devlet veya sıradan insanlar değildir.

18 Ekim 2017 23:48
"Derin Devlet" Ne Kadar Derin?

Derin Devleti olan bir ülkede her on yılda bir ülkeyi on, yirmi yıl geriye götürecek darbeler olamaz. Derin devleti olan bir ülkede kendi üniversitesinden mezun terör örgütü lideri olmaz. Derin devleti olan bir ülkede yıllar önceden hazırlanan ve adına kimi zaman o-cu kimi zaman bu-cu adı altında insanları birbirine düşmez. Bizim ülkemizdeki derin devlet varsa dahi son derece zayıf bir derin devlettir, Derin devlet başka ülkeleri kendi çıkarları için hizaya getiriyorsa derin devlettir ki o da bizde bulunmamaktadır. 12 Eylül ve öncesi günümüz bu işin kökü dışarıda oluşumlar olduğunun göstergesidir. Derin devlet Almanya'ya giden Türk'e kendi düşmanına (Polonya Halkı, Hollanda'ya )karşı alakasız kişileri yani Türkleri de düşman yapabilen ideolojik bir oluşumdur. Bunlar da Türkiye'de ne yazık ki dışarıdan içeriye çalışan oluşumların gücünü gösterir. Saygılar, Sağlıcakla

17 Ekim 2017 22:55
"Derin Devlet" Ne Kadar Derin?

Derin devlet devleti devirecek kadar derin olmadığı sürece faydalı olabilir. Uzmanlık gerektiren her konu, konunun uzmanı olmayanlarca bilinmesi doğrusu faydalı olmayabilir. Derin olan bizimse kabulümüzdür ki olmaya bizim altımızı oyan. Saygılar,

17 Ekim 2017 19:31
Yine Eleştiriyorum Kendimi

Eleştirebilmek, hele de insanın kendini eleştirmesi kötü bir şey değil bence. Geride kalanlar verilebilecek en değerli şey işte şu anda yapılandır. Yazı kalır. Söz uçar derler. Doğru derler. Sağlıcakla...

17 Ekim 2017 19:27
Düzensel

İnsan yaşamı birçok inanışın aksine basittir. Bedene sebep olan şey portakalda vitaminken tekrar toprağa karışıp portakala vitamin olma durumuyla karşı karşıya olduğu gerçeğidir. Bu kaçınılmaz gerçektir. Portakal örnek tabi bu ıspanak da olabilir.

17 Ekim 2017 19:23
Beklenen Zamanın Eşiğinde (15)…

Aslında bilinmeyen tek şey; insanların cebine para sokan bir sistemin bunu niçin yaptığı? Aslında bu hissediliyor da itiraf edilemiyor!

14 Ekim 2017 13:57
Beklenen Zamanın Eşiğinde (15)…

Evet, bir şeyler gerçekten yaklaşıyor gibi görünüyor. Basit bir internet araştırması Türkiye'de elliye yakın NATO üssü olduğunu söylerken, insanların günlük hadisleri okuması sadece televizyon üzerinde yapılan şaşırtmaca ile devam ediyor

14 Ekim 2017 10:41
Toplam blog
: 474
Toplam yorum
: 68
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 208
Kayıt tarihi
: 15.10.14
 
 

Adım İlhan AYDIN,   "Kimse anasını, babasını, doğduğu yeri seçemez. Ama iyi insan olmayı seçebili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster