Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

1988'de Eğitim Bilimlerini bitirip Ankara, Aksaray, Bursa derken 2 yıldır İzmir'deyim.  Öğretmenlik olmasa da asıl işim, pek yabancılık da çekmedim.  İlgi alanım her yönüyle eğitim ama, kişisel gelişim gibi cilalı kısmı hariç.  

 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
Toplam kalite X toplumsal kalite

TKY bir sömürü felsefesidir. Belirttiğiniz optimum yarar dediğiniz de tam bunun karşılığıdır. Ayrıca eğitimin ekonomi, iktisat veya işletme boyutundan başka boyutları da var. Eğitim tek başına ekonomi demekmiş gibi bakmak biraz eksik kalır ve en önemlisi "kalite" kavramı eğitim bilimlerinin kavramı değildir.

22 Ağustos 2013 10:13
Eğitim ve sınav sistemimizin çöküşü

Evet sistemin tüm organlarını kanser uru sarmış biz daha nane limonla tedaviye uğraşıyoruz. Önümde ÖSYM'ye ait bir kalem var üzerinde "emeğiniz emanetimizdir" yazıyor. Niye yazmış olabilirler acaba? Birilerinin göğsüne "ben dürüst insanım" yazıp dolaştığını düşünelim. Gören insanda hangi imajı uyandırır acaba? Ya da bu normal bir insanın yapacağı bir davranış mı?

12 Ağustos 2013 22:25
Özel öğretim, özel eğitim kavramları, sorunlar, öneriler

Bir günde binlerce özel eğitim öğretmeni üreten mantığın gözlerine bu eğitime gereksinim duyan öğrenciler çok yabancı olsa gerek.

12 Ağustos 2013 22:08
 
Toplam blog
: 23
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 524
Kayıt tarihi
: 25.09.10
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster