Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Konuşarak yaratıyoruz!

Yazınıza yüzde yüz katılıyorum. Bu konuda herkese "Evrenden Torpilim Var" ı okumalarını önerebilirim. Evrenin, 200 farklı dili aynı anda dinleyip konuşabildiğini sanmıyorum. Bu nedenle "evrensel" bir iletişim dili olmalı, bu da bizim söylediklerimizin altında, bilinçaltımızda yatan şey... Teşekkür ederim...

13 Kasım 2012 09:22
Affetme duygusu kutsanma aracı değildir…

Tebrik ederim, yine okura hayatını "kaliteli" yaşamasını dolaylı da olsa salık veren bir yazı yazmışsınız. Gerçekten de, yaşamak değil doğru yaşamak önemli. Elinize sağlık. Yalnız bu yazıda iki farklı mesaj algıladığımı da itiraf etmeliyim. Saygılarımla.

01 Ekim 2012 09:11
“Dilsiz Kılavuzumuz zaman“

"Zamanın en acımasız öğretmendir; önce soruyu sorar, sonra ders verir." demiş bir bilge. Ben de bu yazıda anlatılanlara katılıyorum. İlginçtir, bir süre önce benzer bir konuyu yazmıştım "Dharma Nedir?" başlığı altında. İnsan ruhu hakkındaki bakış açınıza katılmamak mümkün değil. Ruhun fiziksel ve metafiziksel boyutları hakkında John Locke'tan tutun da Einstein dahi incelemeler yapmış ve sanırsam aynı kanıya ulaşmışlar. Elinize sağlık. Saygı ile..

10 Eylül 2012 16:58
“Ruhunuzu radyasyonun altında hücre mahkumları yapmayın“

Yazınız gerçekten etkileyici, tebrik ederim. Uzun zamandır hiç blog okumamış ve MB'ye üye girişi yapma gereksinimi duymamıştım. Lakin bu yazıya yorum yapmadan edemedim, gerçekten beğendim yazınızı. İhtiva ve bakış açısı itibariyle amacına ulaşmış diyebilirim. (Küçük de bir sorum olacak "güneş hala" derken hala kelimesini babanın kız kardeşi anlamında mı yoksa 'hâlâ' anlamında mı kullandınız? Eğer ikincisi ise, noktalama anlamındaki bu nüansa dikkat etmenizi önerebilirim.) Saygı ve selamlarımla.

07 Eylül 2012 15:47
Öyküde ton

Bazen de yazarlar öyküde ton unsurunu okuru kendisinden uzaklaştırmak için kullanabilir. Okurun kendisinden uzaklaşıp başka bir kişiyle, başka bir mekânla ve zamanla buluşması onu hem içinde bulunduğu sıkıntılardan uzaklaştırır hem de onun hayalgücünü kullanmasına yardımcı olur, iç dünyasını zenginleştirir. Yazıdan yola çıkarak sizin, "Ördekler" isimli eserinizde yergisel tonu kullandığınızı söyleyebiliriz değil mi? Paylaşım için teşekkür ederim. Saygı ile.

25 Mayıs 2012 11:04
Ördekler

Çok etkileyici bir üslubunuz var. Nicedir dudağımda böyle bir tat kalmamıştı okuduğum bir öykünün ardından. Benzetmelerinizin yerindeliği ve anlatımdaki sadelik, durum ve olay öyküsü unsurlarını birleştiren ve insanı sorgulamaya iten bir bütünlük ile birleşmiş. Kaleminize sağlık üstad.

24 Mayıs 2012 14:58
3.Kelenderis Öykü Yarışması düzenlendi

Merhaba, paylaşım için çok teşekkür ederim. Yarışmanın ne zaman sonuçlanacağı hususunda bir duyuru arıyordum ki yorumunuzda paylaştığınız blog sitesinde aradığımı buldum. Daha önce yarışmaya katılan bir yazar (ismi bende kalsın) ile irtibat kurdum ve öğrendim ki Kelenderis Öykü yarışması jürisi ve değerlendirme kıstaslarıyla son derece objektif bir şekilde kazananları belirliyormuş. İnanmazsınız ama özellikle de sizin objektifliğinizden bahsetmişti, sizinle burada karşılaşmak ve tanışmak büyük ve güzel bir tesadüf oldu benim için. Edebiyatın sebatkâr ve bayrağı ustalarından devralmayı herşeyden çok isteyen bir öğrencisi olarak ilk kez içimin rahatlığı ile bekliyorum bir yarışmanın sonucunu. Türk edebiyatına kattığınız bu değer için size tekrar teşekkür eder, saygılar sunarım.

10 Mayıs 2012 11:21
Bir hayal nasıl gerçekleşir?

Yaklaşımınıza, sevincinize, bakış açınıza, duruşunuza kesinlikle katılıyor ve destek veriyorum sayın "Işığın Savaşçısı", sevgili "Hayatın Öğrencisi"... İnsanların sizden öğrenecekleri çok şey var, benim de... Saygılarımla.

27 Nisan 2012 15:34
Neden sadece düşüncelerdi, seçimlerdi!

Merhabalar. Yazınız çok etkileyici ve özgün. Ben de bir süredir kişisel gelişimle ilgileniyorum ve yalnız olmadığımı görmek harika. Birkaç tane de ben yazmaya başladım kendi üslubumla ama sizinki gibi profesyönel değil, naçizane. Yorumlarınızı bekliyorum, saygılarımla. Av. Arda İNAL

26 Nisan 2012 14:05
Sadece hayal et!

Ayrıca, herkese tavsiyem bir hayaller ve hedefler defteri temin etmesi, içerisine hayallerini ve hedeflerini canlı ve gözlerinde net bir biçimde canlandırabilecekleri bir şekilde yerleştirmesi ve süre belirleyerek bu hedeflerinin peşinden gitmesidir. Küçücük de olsa gerçekleştirdiğiniz her hayal sizi yaşama daha sıkı bağlarla bağlayacaktır. Sevgilerimle.

20 Nisan 2012 11:03
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 45
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 3413
Kayıt tarihi
: 30.08.09
 
 

"Baba, koca, yazar, hukukçu, piposever, felsefî bir şövalye ama en çok... alelade bir adam." "Fat..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster