Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

1951 / İstanbul. Öğretmen bir ailenin tek çocuğu. Sade bir düzen içinde soluk alıp veren o "eski Anadolu"nun, bir dizi ilçe ve kentinde yaşadık. Meslek hayatıma ise İstanbul'da bir basın yayın kuruluşunda "gazeteci" olarak  başladım. Tüm meslekdaşlarımla, olası bir can tehlikesinin eşiğinde çalışsak da amacımız önce dünyad..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
FAKİRLİĞİMİZ VE DESTANLARIMIZ…

Sevgili Yusuf! Vicdan, tek büyük insanlık madalyasıdır ve senin göğsünde de ışıldıyor. Bu ilkelerle yaşadığın sürece hiç kaybetmezsin. Ayrıca "ahlak"ın da göstergesidir. Ne mutlu sana. Kutluyorum... / Ortalıkta tercihine göre vicdanını "kullanan" insanlar da görmekteyim. Daha bir kaç gün önce; yaşanmış çok hayati bir olayın anılmasında bürünülen genel sessizlikte de gözledim. Bu da çok şaşırtıcı ve acı... /

06 Temmuz 2022 09:55
MADIMAK KATLİAMI

İyi günler! Toplumsal duyarlılık kavramı, daha yaşanabilir dünya için bir atardamar. Ve yazık ki sosyal ve insancıl duyarlılığa herkes ulaşamıyor. Bireyler “farkında” olmalı! “Dünyadan sorumlu bizleriz.” diyerek “Sorumluluk” almalı. Sizin özenle yaptığınız “vicdan sorgulaması”nda olduğu gibi. Ülkenin ışıl ışıl düşünenlere daha çok gereksinimi var. Tüm içtenliğimle kutluyorum. Tekrar iyi günler!

03 Temmuz 2022 12:48
Din ile Ahlak

“Din, ‘Ahlak’ın referansı olduğu sürece ahlaksızlık bitmez” / Nietzche (1844 – 1900)

29 Haziran 2022 12:56
 
Toplam blog
: 74
Toplam yorum
: 80
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 38
Kayıt tarihi
: 09.12.08
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 

 
 
     
     
     
    Deneyim, hayatın sana kel olduktan sonra verdiği taraktır...