Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
İlişkilerde Çatışmalarla Başa Çıkma Yolları

Merhaba, "İlişkilerde bağımlılık artar" demişsiniz. Bu kötü bir şey değil mi? Birine bağlı olmak yani... Bir de biz zaten haklı çıkmak için tartışmıyor muyuz:) Hepimiz aynı nedenle tartışmaya giriyoruz bence. Ben seni dinlemiyorum ki... Ben haklıyım. Bunu kabul et." Ego tatmini gibi. Aslında bunu fark etsek çok şey değişir bence.

01 Şubat 2018 12:09
Peki Ya Hayvanlar?

Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş. Bir kere hayvanlar olmasaydı burası nasıl bir yer olurdu... Bana göre neredeyse hiçbir renk kalmazdı. Çünkü ben insanlardansa her zaman hayvanları tercih eden biriyim. Onlar benim mutluluk kaynağım.

31 Ocak 2018 18:03
Bir Hayalim Var

Benim de bir hayalim var:) O yüzden yazı ilgimi çekti. Benim düşüncem; çevremizdeki insanlara hayallerimizi çok fazla anlatmayalım. Çünkü etrafımızda bir mutsuzlar ordusu var. Kendi hayatlarından memnun değiller ama kurban rolü oynadıkları için durumlarını değiştirmiyorlar da ve dolayısıyla mutsuz bir hayat sürüyorlar. İşte siz bu insanlara hayallerinizi anlattığınızda ise egoları sizin mutluluğunuzdan rahatsız olduğu için sizi engellemeye çalışıyorlar. Ayrıca biz, kendimiz de kendi hayallerimizin önünde engel oluyoruz bence. Zihnimiz sürekli konuşuyor ve yapamayacağımızı söylüyor. Ben de bununla ilgili bir yazı yazmıştım :)) Vaktiniz olursa okuyup, yorumlarınızı söylerseniz mutlu olurum.

24 Ocak 2018 10:17
Aşkın İsmi Kadındır..

Kaleminize sağlık:)

24 Ocak 2018 09:53
Geçen Yıl Bu Zamanlar

Çok güzel bir yazı. Yorgun kaleminize sağlık:)

23 Ocak 2018 21:50
Keşke Hayata Göre Yaşasak Çünkü Hayat Ne Geç Bırakır Ne Erken Götürür

Kaleminize sağlık. Kesinlikle zorlukları yaratan biziz. Halbuki doğaya uyumlu yaşasak, kendi doğamıza uygun yaşasak bu sıkıntıların hiçbirini çekmeyiz. Bu saçmalıkların hepsini biz uydurduk.

23 Ocak 2018 21:20
Homo Ekonomik miyiz? Homo Psikolojik miyiz? Homo Taktik miyiz?

Kesinlikle "homo psikolojik." Çünkü davranışlarımızı çok büyük oranda bilinçdışı yönetiyormuş. Bilinçdışındaki inançlarımız hayatımızı belirliyor. Ama tabi bunları da değiştirebiliyormuşuz:)

18 Ocak 2018 14:34
Sorunlu İlişkiler ve Cinsellik

Özellikle son paragrafta çok güzel anlatmışsınız. Aynen öyle. Cinsellik insanın diğer temel ihtiyaçları gibi bir ihtiyacı. Ama biz ne yapıyoruz? Bu ihtiyaca ayıp diyoruz. Bu defa insanlar sürekli ihtiyaçlarını bastırıyorlar. Ve cinsellik bir tabu olduğu için de bu insanlar evlendikten sonra da mutlu olamıyorlar. Çok kötü ama durum maalesef bu. Hele ki bir kadınsa cinselliğe ihtiyaç duyan...Aman allahım! Maalesef kat etmemiz gereken çoook yol var.

16 Ocak 2018 17:49
Hayatı Yaşamaya Değer Kılan Nedir?

Bu hikayeyi biliyordum. O kadar güzel ki... Hepimiz kendimizi iyi hissetmek için dışarı saldırıyoruz, değil mi? Kendisini ancak yine kendi iyileştirebileceğinin farkına varmayan insan çareyi başka yerlerde arıyor. Nitekim bir sonuca ulaşamıyor. Yine mutsuz oluyor. Bir de kurban rolü oynuyoruz tabi ama belki de farkında bile değiliz. İşin kötüsü kendi mutsuz olan insan etrafında mutlu birini görmeye de tahammül edemiyor. Eğer sen hedeflerine doğru ilerliyorsan yapabileceği her şekilde senin önüne taş koymaya kalkıyor. Buna şahit oldum. Çok korkunç ama gerçek.

16 Ocak 2018 13:11
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 363
Kayıt tarihi
: 15.01.18
 
 

Ülkenin yarısı gibi ben de işletme bölümünü bitirdim. Yine ülkenin yarısı gibi tabi ki benim de b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster