Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Jose Saramago: Körlük

keyifli bir yazı olmuş elinize kalemnize sağlık. hayata kör bakanlara inat görerek yaşamak aslolan. sevgiler.

09 Nisan 2012 11:38
HUZUR-SUZ

bazen ilham perimiz uzaklaşır bizden beklemek gerekir bazen, bazen alıp başını gitmek. sevgiler.

02 Aralık 2011 11:44
Aşkın ayak sesleri

aşk her daim yüreğimizde ise yaşam anlamlıdır. ol sebepten her zaman asidir ve kurallara karşıdır. sevgiler.

02 Aralık 2011 11:35
Turkcell de bunu yaparsa

kaç yıl önce bu operatörle yolumu ayırdım. geçen hafta bana borç mesajı geldi. artık pes diyorum. resmen soyugunculuğa başlamış turkcell. bizler galiba dekontları bir ömür boyu saklamak zorundayız. turkcell' protesto etmeye davet ediyorum herkesi.

23 Mayıs 2011 09:02
Tutunamayanlar

hayallerinizin gerçekleşmesi dileğiyle. sevgiler.

27 Temmuz 2010 10:49
İnsanlık adına; vicdanlara çağrımızdır!

bu örnek, denizdeki damla kadar bir acıdır, kürtlerin yüreğinde. bundan ötesini görmeden kürt sorunu ne çözülür ne bu acılar azalır. insanların vicdanlarını kaybettiği bir düzlemdeyiz ne yazıkki. acılarımızı içimize gömüp, yüreğimize taş basıp yaralarımıza tuz basmalıyız ki bu sorun orta yerde kalmasın ve acılar son bulsun. sevgiler.

24 Haziran 2010 11:45
Buyurun aşureye; ya sine i PKK ya sine i millet…

demokrasi farklı olana saygı duymak, farklı olanın haklarını korumaktır. güçlülerin zayıfı ezdiği değil, haksızlığa uğrayanı koruyandır demokrasi. neden sonuç ilişkilerine bakmadan olayları yorumlamak ve ülkemizdeki ırkçılığa varan milliyetçilik belası ne yazıkki objektif olmaktan uzak kalmaya yarıyor. kürtlari yok saymak insanimi? demokrasilerde her kesin kendini ifade hakkı ve örgütlenme hakkı kutsaldır.

21 Ocak 2010 16:44
Kambur evlilikler

ayrılmasını bilmeyen bir toplumuz. o nedenle çocuklar bir anda silaha dönüşüyor ne acı; çocuk ve ve silah sözcüğü bile yan yan olmuyorken. küçücük yüreklerine bu kadar yük bindirmenin sonunda olansa koacaman bir pirus zaferi. oysa anne ve baba olarak çocuklarımıza karşı ne çok vereceğimiz şey varken. kendi hırslarımızın kurbanı olmadan yaşamayı keşke becerebilsek.

05 Ocak 2010 08:50
İkiyüzlülük üzerine bir yazı

ne yazıkki iki yüzlülük kolaylıklar sağlıyor. insanlar bir yandan namusu kadınların bacakaralarında ararken, tecavüz, ensest bilcümle rezalet aradan kaynayıp gidiytor. ne dersin belkide erkeklerin egemen olmasının tek koşuludur tecavüz baskısı. sevgiler.

28 Ağustos 2008 09:22
Madımak vahşetini unutma, unutturma…

haklı olmak bazen ne kadar acı oysa. yaşanan vahşetin devlet tarafından örgütleemesi asıl sorun bence. zaten engel olmak da gerekmez istediğiniz bişey için. yoksa emekçileri 1 mayısta terör uygulayarak dağıtan devlet gerici yobaz bir gürühu haydi haydi dağıtırdı. bulam zerban şenlikleri gençlerin düzenlediği ve kültür sanat ortamına zemin hazırlamaya çalışılan bir şenlik adı bile duyulmaz ülkmde ama devlet her daim ensesinde bu şenliğin tüm hoyratlığı ile. ne diyelim burası türkiye ve hala demokrasiden çooook uzakta. sevgiler.

30 Haziran 2008 09:08
Toplam blog
: 143
Toplam yorum
: 383
Toplam mesaj
: 116
Ort. okunma sayısı
: 2655
Kayıt tarihi
: 01.07.06
 
 

Ziraat mühendisi ve iktisatçıyım. yatırım danışmanlığı ve kişisel gelişim konularında  Simurg Con..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster