Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Dijital İkiz Nedir?

Her alanda kullanıabilir olduğunu düşünüyorum? Üretim önceden her türlü duruma uygun hale gelebilecek...**Düşünüyorumda acaba ülkemizdeki krizlere de dayanabilirmi-öngörebilirmi. Yapabilir tabi ama önerileri kim dinleyecek(!)** Teknoloji umarım ülkemizde de karşılığını bulur. Artık her şey önceden öngörülebilir hale gelecektir. Elinize ssağlık. Buralarda bu tür yazılar sıkça yazılmalıdır.

23 Mart 2021 17:31
Ortadoğu Paradoksumuz

Elinize sağlık dostum. Aynen umarım bizi yönetenler(hiç sanmıyorum 18 yıllık performans...) bilimi hem pandemi de, hem Suriye de, hem Libya da, hemde Akdeniz de ön plana çıkarırlar.Selamlar.

23 Mart 2021 17:24
Göç ve Eğitim

Siz mevcut durumu çok iyi özetlemişsiniz. Ben tüm zamanların en kötü berbat eğitim (bir türlü oturtulamayan) sistemimiz bir de Suriyeli göçmenlerle ilgili sorunlarla karşı karşıya bırakıldığını düşünüyorum. Yani biz daha kendi sorunlarımızı çözmeyi bırakalım tam tersine arttırdık. Hem göçmenler en çokta kendi halkımız için bilimin öne çıktığı bir eğitimin en önemli sorun olarak konuşulması araştırılması çözüme kavuşturulması "öncelikli" olmSI inancındayım.

23 Mart 2021 17:20
Google’ in Yapay Zeka Korkusu

Elinize sağlık. Ufkumuz açıldı. Dünyayı bilemem o zamanlar herhalde aynen böyle olacaktır. Ama şimdi acilen "AL" allardan bize çok acil gerekli. Düşünsenize bir anda herşey nasılda düzeliverir. adalet, Trafik, hukuk, zenginlik herşey değişir. selamlar.

23 Mart 2021 17:08
MUCİZE REÇETELER

Ben bu tür terkipler veya şifalı denilen bitkiler için "Vikipedi de kontrol" öneririm. Rastgele kullanılan bitkiler ve karışımları için çok dikkatli olmak lazım. Mesela çok yararlı denilen "Tarçın" veya söylendiği kadar yararlı olmayan "zerdeçal" bunlara örnektir. Bunları kullanacak kişiler önce mutlaka bu bitkilerin zararlarını araştırmalıdır. Veya bunları bloguna taşıyan kişiler kendi üzerlerinde denenmiş işe yaradığı görüldükten sonra tavsiye edilmesi gerekir; diye düşünyorum. Kaldıki kullanan kişlinin bir başka rahatsızlığı, allerjisi vb olmaması gerekir. Yinede belki sorun bendedir. Hep böyle terkipleri okuduğum zaman ilaç reçetesi gibi algılıyorum.Selamlar.

23 Mart 2021 17:01
İSTANBUL SÖZLEŞMESİNE BAKIŞ

Durumu ortaya koyan bir yazı. Ve açıkça hangi tarafta olduğunuzu belirtmediğiniz yazınızı birkaç kez okudum. Ben sizden epeyce farklı olarak kültürümüzün gelenek vb. kadınların şiddet gördüğünü düşünyorum. **Her klasik yazıda olduğu gibi Avrupa "...tek dişi kalmış canavarı(!)" olumsuz örneklemenizde doğrusu komik kaçmış. Geçenlerde birinin "bizde demokrasi avrupadan çok daha iyi ve fazladır" demesine benziyor. "Sorunun kökeninde eğitim değil, kültürümüzün olduğu apaçık ortada değilmi?" İstanbul sözleşmesini benimsemediğiniz yazınızın kadınlar tarafından önerilmeside oldukça ironik olmuş. Aynı kendi cellatlarını kültür örf ve geleneklerine uygun olarak yetiştiren-eğiten(!) anneler gibi...

22 Mart 2021 03:26
Zonguldak'ın İlkleri

Akıcı, etkileyici bir yazı okudum. Öneriyorum.

20 Eylül 2020 09:51
Vali R. Yazıcıoğlu'nu Anıyoruz

Yazıcıoğlu merkeziyetçiliğe karşıydı. Her şey Ankara dan hallediliyordu. Yazıcıoğlu her kesim tarafından sevilir ve görüşleri desteklenirken aslında "mış" gibi yapılmasıdır. Çünkü yerel yönetimler güçlendirilirse terörün azacağından ülkenin bölüneceğinden falan girilirdi. Uygulamada merkeziyetçiliği savunanların Yazıcıoğlu büyük adamdı demeleri bana komik geliyor. Yazıcıoğlu'nu ben böyle hatırlıyorum. Ölümünden yıllar sonra bile merkeziyetçilik azalmadı tam aksine...

19 Eylül 2020 16:45
Masterchef’in Sırrı

Elinize sağlık. Ben bu tür yarışmalarda sizin vurguladıklarınıza ek olarak; kaybeden yarışmacının açık seçik neden kaybettiğini kendi açısından olduğu gibi söylemesidir. "...işte yarışmadan elendim çünkü şu bana şunu yaptı, süreyi iyi kullanamdı, tuzu fazla kaçırdım filan... Bu yarışmalar insanları dürüst olmaya davet ediyor. Yakıp yıkıcı bir çok saçma sapan diziler yerine bu tür yarışma programları eğitime çok fazla katkı sağlıyor. Selamlar.

01 Aralık 2019 14:05
24 Kasım Netekim!

Yalnıztürk'e cevabım: Mesleğinde bilimi ve akılı kullanması gereken öğretmen ne yazıkki uygulanan politikalar sonucunda her dönemde (belki Hasan Ali Yücel hariç tutulabilir)kendi ve öğrenci başarısı için yanlış ölçüler kullanmaya rotalanmıştır. Bu bence bugünün en önemli sorunudur. Selamlar.

26 Kasım 2019 11:17
Toplam blog
: 144
Toplam yorum
: 575
Toplam mesaj
: 168
Ort. okunma sayısı
: 889
Kayıt tarihi
: 06.02.07
 
 

Gazete ve kitaplara hep tersten göz atar, daha sonra okumaya başlarım. Bu özelliğim devrik cümlel..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster