Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
İsmail Hakkı CENGİZ

Hocam, Merhaba, "Beklenen zamanın eşiğinde" başlıklı yazınızı tekrar okudum. Görüşlerinize hak veriyorum. Blog'un yararsız olduğunu söylediğinizi çıkarıyorum. Doğrusu, beklediğim yararı ben de göremiyorum. Ancak haftanın 5 günü iki ilçenin gazetelerine yazdığım için aynı yazıları blog da da paylaşıyorum. Blog yazmadığınız halde YORUM yazmanız ilginç! Elbette yazımı okumanıza ve yorum yapmanıza çok memnun oldum fakat söz konusu yazınız çerçevesinde, bloglara yorum yapmanıza pek anlam veremedim. Selâmlar...

26 Mart 2017 13:32
CEVAP

İsmail Bey, mesele şu 10 yıl 4 ay yazılarımla, belli bir öngörü eşliğinde akan, ya da akıtılmak istenmeyen zamanı anlaşılır kılmaya çalıştım. Zaman içinde öngörülerimin gerçekleşmesi nedeniyle, her blog’da kendimi tekrar etmek gibi bir durumla karşılaştım. Yazılarıma ara vermemin nedeni bu, siz de haklı olarak yazmıyorsanız, okuduğunuz yazılara neden yorum yazıyorsunuz demektesiniz. İfadenizden alınmadığımı; ama haklı olduğunuzu belirtmek isterim. Artık zamanı zamana bırakmak gerekiyor, ahir ömrümüzde memleket kurtaracak değiliz, zaten memleketin sahipleri de biz değiliz. Memleketin sahipleri kimlerse, Allah onlara kolaylık versin. Âmin. Görüşmek üzere, dostça selamlarımla.

27 Mart 2017 19:25
Şahin ÖZŞAHİN

Rıza Bey, Yücel kardeşimize yaptığınız yorumda bana göstermiş olduğunuz ilgiye çok teşekkür eder, sevgi selamlarımı sunarım.

16 Şubat 2017 22:33
CEVAP

Duygu ve düşünceleri düzyazı, şiir vs.yle paylaşmak ve de takdir edip, takdir görmek hayat yolculuğunun en güzel yanı. Bir başka ifadeyle iletişimin içten gelen en samimi olanı. Görüşmek üzere, dostça selamlarımla.

21 Şubat 2017 01:41
Abdülkadir Güler

Sayın Üsküdarlı , sizleri rahatsız edeceğimden önce özür diliyorum.Bunca zamanını varken benimle uğramanıza. Hayırlı bayramlar diliyorum. Çok üzgün olduğum bir konuda sizinle danışmak istedim. Lütfen beni rahatlatın. Bugüne kadar hiç bir kimseyi de kırmadım. Üç günlük fani bir dünyada yaşıyoruz... Blog yazan bir arkadaşımın yazısını pek anlamadan Önerdim. Bu bir hata idi. Diğer sevdiğim ve bana sık sık selam gönderen bir arkadaşta bana kızdı ve fırça attı. Ondan da üç dört kez öküz diledim. Yanlış anladım dedim. O işi hep yokuşa sürdü...Vaz geçtim. Blog'u önerdiğim ( her zaman bana Sayın Öğretmenim ) diyen arkadaşta bana hiç bir şey sormadan küstü gitti. ve 8 aydın semtime girmiyor. Anlayacağınız hem camiden ve hem de kiliseden oldum... Allah aşkına bu nasıl bir vefa...Beni lütfen aydınlatmanızı rica edeceğim. Ben isim vermedim. Siz de vermeyiniz lütfen...Selam ve saygılarımla...

29 Ekim 2016 12:13
CEVAP

Abdülkadir Hocam, öncelikle böylesi bir konuda düşüncemi sorduğunuz için çok teşekkür ederim. Bu gibi konularda ne denli hassas olduğunuz yaşadıklarınızdan da düşünce soruşunuzdan da belli. Hata doğaldır, özür dilemekte erdem, üzerinize düşeni fazlasıyla yapmışsınız, bundan sonrası diğerlerinin sınavıdır. Çünkü hayat bir sınav olduğu gibi, hayatın içinde gelişen diyaloglarımız da bir sınavdır. Buna sınav içinde sınav demekte mümkün. Kalıcı dostlar hatayı da, özür dilemenin erdemini de bilir, hele böylesi bir soru sormaya yol açan üzüntüsü de üzüntüsü olur. Ama yaşadığınız durum, biraz da toplum olarak tepeden tırnağa yaşadığımız süreci açıklayıcı niteliktedir. Düzelir diyelim, ya da düzelmesini umalım; ama kendimizi de fazla üzmeyelim. Görüşmek üzere, sevgi ve saygılar.

31 Ekim 2016 14:24
Kenan ışık

Evet, doğru tahmin. 2 gün oldu, editörlerden geçmedi. Saygı ve selam. Kenan ışık

17 Haziran 2016 21:56
CEVAP

Evet, yazınızı okudum; ama gelişmeler o kadar belirsiz ve de bu ölçüde kaos dolu ki, üç yıl içinde nelerin olmuş bitmiş olacağı da bir muammadır. O tarihte yeni bir devletle tanışmamız da söz konusu olabilir, bir asır önce yaşananlardan çok mu farklı sanki son yıllardaki yaşananlar? Görüşmek üzere, sevgi ve saygılar.

18 Haziran 2016 21:43
Selda Çakmak

Merhaba Rıza Bey, ilginize teşekkür ediyorum..Gelince bütün sıkıntılar üst üste gelirmiş, sanki birbirlerini beklemişler gibi..Bana da öyle oldu son zamanlarda hayatımda köklü değişimlere sebeb olacak zor günlerden geçiyorum. Yine de şükürler olsun, Allah beterinden saklasın. Şu aralar babamın sağlık problemleri var sürekli hastanedeyim ve babamla ilgileniyorum bu yüzden yazmaya ve okumaya fırsatım olmuyor..En kısa zamanda kavuşmak umuduyla hoşça kalın diyorum.. Sizi takip ediyorum her şeye rağmen.. Selamlar..

02 Haziran 2016 13:07
CEVAP

Geçmiş olsun, Allah şifa versin, babanızın tez elden sağlığına kavuşmasını dilerim. Bazen üst üste gelir sıkıntılar. Sabır, sebat ve dualarımla, görüşmek üzere, sevgi ve saygılar.

02 Haziran 2016 14:11
Selda Çakmak

Her gün yazardınız, ne yorum ne yazı görüyorum ve çok merak ettim sizi..Numaranız olsaydı arardım;( İyisiniz değil mi..

02 Mayıs 2016 11:00
CEVAP

Tekrar teşekkür ederim, gayet iyiyim; Eskişehir’den Kayseri’ye selamlar. Görüşmek üzere, sevgi ve saygılar.

03 Mayıs 2016 18:34
Selda Çakmak

Rıza Bey! Nerelerdesiniz? ;( Merak ettim sizi..

02 Mayıs 2016 10:51
CEVAP

Selda Hanım, öncelikle çok teşekkür ederim. Temmuz 1997 tarihinde apar topar taşındığım evimi tadilat yaptırıyorum, bu yüzden gündelik hayatımın akışı altüst oldu. Akşamları ara sıra internet kafeye uğruyorum; ama yazı yazmak ne mümkün. Toplumsal inşaya kafa yormaktan daha zorlu, pek çok elin değdiği inşaat işleri... Belki tadilat sırasında yaşadıklarımı da bir süre sonra yazıya dökerim, tabii ki toplumsal ve de küresel yansımalarıyla birlikte. Görüşmek üzere, sevgi ve saygılar.

03 Mayıs 2016 18:33
Şennur Köseli

Sizin gibi aydın ve donanımlı bir yazardan övgü almak ve okunmak benim için onurdur.Teşekkür ediyor,selam ve sevgiler sunuyorum.

10 Nisan 2016 02:12
CEVAP

İlginize çok teşekkür ederim. Şiir, ya da yazının hangi türü olursa olsun, birbirimizin okuyucusu olmanın ötesinde, ilham kaynağı da oluyoruz az çok. Birlikte üretmek, okumak ve de değerlendirmek. Mutluluk verici bir durum, öyle değil mi? Görüşmek üzere, sevgi ve saygılar.

10 Nisan 2016 21:25
ErkanArkut

Merhaba, Radikal blogun neden kapandığını biliyormusunuz acaba, benim de orada çok fazla yazım yayınlanıyor.Selamlar.

25 Mart 2016 20:47
CEVAP

Doğrusu tam olarak bilmiyorum, zaten bilmekte mümkün değil öyle değil mi? Görüşmek üzere, sevgi ve saygılar.

27 Mart 2016 11:37
Kerim Korkut

hastayım Rıza

27 Ocak 2016 20:16
CEVAP

Kerim Bey, geçmiş olsun, yoksa hâlâ atlatamadın mı gribi? Geçer biraz dikkat et, biraz da yaşamın bir parçası olarak gör hastalığı. Portakal tüketimini yoğunlaştır, geçen yıl onun sayesinde aşabilmiştim gribi. Şifa dileklerimle, görüşmek üzere, sevgi ve saygılar.

28 Ocak 2016 13:08
Toplam blog
: 3430
Toplam yorum
: 2176
Toplam mesaj
: 195
Ort. okunma sayısı
: 574
Kayıt tarihi
: 15.08.06
 
 

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih bölümü mezunuyum. Öğretmenliğim sırasın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    Ve küresel nemrutlara firavunlara hâlihazırda hizmet ettiğinizi.