Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Jack Amca, düşünsel dünyasındaki gelişmeleri dışa vurmak niyetiyle başladığı yazı yazma sevdasına kültür-sanat ve bilime duyduğu platonik aşk dolayısıyla tutkuyla bağlanmıştır. Niyeti kimseyi kırmadan iç dünyasını paylaşmak olan Jack Amca'nız, kendisine has aroması ve özenle seçilmiş yazılarından oluşan harmanıyla dimağını..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Dolar almak ya da borsadan çıkmak için son fırsat 17 Nisan

Analizleriniz % 50 olasılığa dayalı olarak yapılmış gerçekçi altyapıyla inşa edilmiş. Ne tamamen doğru ne tamamen yanlış diyebiliriz. Ortadaki iyimser bakış açısının antitezi olmuş. Tek dileğim tam anlamıyla haksız çıkmanız; elbette ülkemiz için. Saygılarımla

15 Nisan 2017 16:44
Bölünme endişesiyle eyalet sistemine karşıyız, değilse ülkenin yapısı eyalet sistemini gerektiriyor

Teorik olarak görüşünüz doğru gibi ama eyalet sistemi teorideki gibi işlemiyor maalesef. Bir kere minik devletçikler olunca bürokrasi azalırmış gibi geliyor ama öyle olmuyor. Eyalet sayısınca yeni mikro bürokrasiler türüyor. Öte yandan eyaletin başındaki adamlardan birinin niteliğinde çıkan bir sorun bütün bölgeyi etkiliyor. Görevden de alamıyorsun çünkü seçilmiş olduğunu söylüyor. Yani eyalet sisteminin mantıksızlığı sadece hassas konumumuzdan değil kendi doğasından geliyor. Eyaletin bir yerde mantıklı olabilmesinin tek koşulu çok büyük topraklara sahip olmaktır. ABD, Rusya veya Osmanlı gibi... Küçük (Belçika) veya orta (Türkiye) büyüklükte bir devletin eyalete geçmesi başını belaya sokup devlette kriz yaratmaktan başka hiçbir işe yaramaz. Bunu da görmek gerekir. Reel dinamik ve teorik gerçekliği göz ardı etmemeliyiz.

14 Nisan 2017 09:15
Kürt işgal harekatı ve yayılmacılığı

Üzerine ekleyecek bir cümle bulamadım doğrusu. Aydınlatıcı ve bilgilendirici bir eser olmuş. Ellerinize sağlık

13 Nisan 2017 13:52
 
Toplam blog
: 414
Toplam yorum
: 178
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 3465
Kayıt tarihi
: 05.06.10
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
     
     
     
    https://www.facebook.com/jackamca adresinden de Facebook sayfamız takip edilebilir durumda :)