Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Jack Amca, düşünsel dünyasındaki gelişmeleri dışa vurmak niyetiyle başladığı yazı yazma sevdasına kültür-sanat ve bilime duyduğu platonik aşk dolayısıyla tutkuyla bağlanmıştır. Niyeti kimseyi kırmadan iç dünyasını paylaşmak olan Jack Amca'nız, kendisine has aroması ve özenle seçilmiş yazılarından oluşan harmanıyla dimağını..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Hükümetin bir günü...

Eleştirel niyetli bir yazı olmuş. Güzel, tüm bu olanların sadece hükümetin yanlış Suriye veya çözüm süreci politikalarından kaynaklandığını düşünüyor olabilirsiniz. Ama bir de tersten bakın. Bunun yerine CHP veya MHP hükümeti olsaydı, Suriye'^ye girmek yerine bakmayı tercih etseydik. ABD Wilson'dan beri planladığı Türkiye'yi bölme planını devreye sokmayacak mıydı? Suriye'nin bölünmesi planlarını 1980'de yapmış olan devlet, AKP dışında birisi başta olsaydı planı rafa mı kaldıracaktı? Eş zamanlı olarak tüm terör örgütlerinin saldırısı aynı elden yönetildiklerini göstermiyor mu? Suriye'de 36 ülkenin paralı askerini PKK çatısı altında birleştirip, donatıp saldırtan ve sonra Suriye'nin 3'te 1'ine ABD bayrakları çeken güç birkaç dış politika hatasından doğmuş olabilir mi?

25 Aralık 2016 09:56
Kitap yayınlatmak isteyenlerin dikkatine!

Çok güzel, samimi ve etkileyici bir yazı olmuş. Sürecin içinden geçmişlere çok acı gerçekleri çok gerçekçi bir üslupla anlatmışsınız. İşin içinde birisi olarak sizi çok iyi anlıyorum :)

15 Aralık 2016 09:29
Suriye'de bir ABD-Türkiye savaşı olur mu?

Başarılı, kısa ve özlü bir analiz olmuş. Dimağınıza sağlık

30 Ağustos 2016 10:55
 
Toplam blog
: 404
Toplam yorum
: 165
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 3375
Kayıt tarihi
: 05.06.10
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
     
     
     
    https://www.facebook.com/jackamca adresinden de Facebook sayfamız takip edilebilir durumda :)