Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

'Uysal vatandaş değilim ben/ Ruhunuza ağır, kaba taş gelirim ben/ Bir yağdan aldım, bir baldan/ Yine de nefsinize zehir gelirim ben.'  Felsefe öğretirim ben; felsefe diye Batı düşünürlerinin hayatlarını, savlarını; Batı düşünürlerine hayranlık, dalkavukluk; düşünce tarihi değil. Benim felsefe dersimde bunları bulamazsınız...

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
''Melekler Yüreğinizden Öpsün'' Sabiha Rana (İmza günü)

Kenan Işık'ın 'Ng bilgelik okulu kapatılamaz' adlı yazısına yazdığın yorumda benim için 'Kendini ilan eden bilgecik' demişsin oysa 11 mayıs 2014 tarihinde bana yazmış olduğun yorumda şöyle diyordun: 'Yorum yazmama müsaade vermemişsin ki (!) Korktun tabi çingeneden. Bakıyorum da accık seyrek gelir oldum diye buralara artık kendini iyice Bİ BİLGE ilan ettin. Ben sana ne diyim. İyisi mi hakkını vereyim. Helal sana, hırsızın, hayırsızın, uğursuzun peşinden de gidebilirdin gitmedin. Sen bilgeliğin peşinden gitmeyi destur edindin. Hani içimde bir yerlerde seni sevmesem var ya ... Başlar sonra da tamamlardım bilgeliğine... Şu yorumlara açta kendini azıcık sevişip söyleşelim yorum adı altında... Bana ıspatladığın bir şey daha oldu. Sende özlenirmişsin demek ki ... :). Demek ki yaşam koçluğu, Nlp denilen şey hep dediğim gibi saçma sapan, beş para etmeyen, kandırmaca, aldatmaca birşeymiş. Biz bilgeliğimizi Amerikan kuruluşlarından parayla almadık kızım, felsefeden onurumuzla, hakkımızla aldık.

28 Şubat 2017 02:30
Bilgilendirme…

Türkiye'nin ya da Türkiye'deki demokrasinin en önemli eksiklerinden biri de bence yeterli sayıda ve bilimsel, adil, tarafsız bılog sitesilerinin olmaması. Türkiye toplumu 2-3 bılog sitesine teslim edilmiş durumda onların da yarısı keyfi tutum içinde. Siyasi partilerden barolara, meslek kuruluşlarına kadar 'Bılog sitesi kurun' diye yazdım ancak umurlarında bile değil. Demokrasi düşünce özgürlüğü ise siyasi partiler ve demokratik kuruluşlar önce bılog sitesilerine değer, önem vermeli. Ne yazık ki ülkemizde demokrasi yazmak olarak değil meydanlarda bağırıp çağırmak olarak değerlendiriliyor. Eğer dediğim gibi bilimsel, tarafsız, adil bılog sitesi kurmak amaçınız varsa sizi desteklerim.

27 Temmuz 2016 11:07
 
Toplam blog
: 9127
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 236
Kayıt tarihi
: 02.03.12
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
     
     
     
    TÜRKİYE'NİN VE DÜNYANIN GEREKSİNİMİ OLAN ŞEY BAŞKANLIK SİSTEMİ VE İDAM DEĞİL BİLİMSELLİK SİSTEMİDİR