Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Şubat 1986'da: Soğuk karlı bir Şubat gecesi Koca Karı olan ebenin ellerine ''bilim otoritelerince Dünyanın Merkezi'' kabul edilen medeniyetin ilk beşiği  bugünkü  modern ÇORUM ili sınırları içinde doğuveren! 4'üncü Üniversitesini Okuyan,T.C. Adalet Bakanlığının Adli Yargı Bünyesinde Yüce TÜRK Milleti Adına  Çalışan! Oku..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Sahneye Değil! Sahneyi Hazırlayana Dikkat!

Merhabalar efendim nasılnız? Söze;Yaşam koçluğuna soyunup,ne dediğini bilmeyen, ilgi çekmeye çalışırken kendi içinde kaybolmuş bir kadının yazdıkları düştü de aklıma; “Önce Kendinizi Sevin’’ diye başlamak istiyorum. "Bir insan neyse, kendine mal ettiği o neden sayesinde bu hale gelmiştir. "Karl Jasper'' Hayatı boyunca, zerre sorgulamamış kitap kapağına dokunmamış Platon ve Mevlana tavırlı adamla doldu etraf... Demiştim geçenlerde. Bir dönem herkes borsacı idi, sonra bilgisayar dehaları çıktı karşımıza, şimdi de önüne gelen yaşam koçu… Angaralı Behzat Ç. gibi; Ne la bu diyesim geliyor. İşin özü sözü fazla uzatmayacağım! Biz sonuca giden yollarda o kadar çok yorulduk ki; Sonuca vardığımızda da sonucun ne olduğunu hiç mi hiç önemsemedik! Efendim bir filmin repliğinde olduğu gibi.. Hayat hiç oynanmayacak bir oyunun tekrarlanan provasıdır. Bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler diyorum tecrübeyle yoğrulsun yıllar. Saygı, sevgi ve muhabbetle; Esenlikler dileğimle..!

04 Eylül 2018 21:16
İnsanlar Yalan Söyleyerek Yaşar...

Efendim Gerçeklerimizin Devamıyla İnsanların aşktan öldüğü de büyük bir yalandır: Akıl ve gönül arasındaki savaş sürdükçe, aralardaki uçurum daha da derinleşir ya.Birinin isteğini bir diğeri reddeder ya.İnsan sevmediği(umursamadığı) kişinin doğrularında yalanlar ararken..Sevdiğinin yalanlarında doğrular ararmış ya bu da bir gerçek!Yapmacıklık ve Sahtekarlığın iki büyük gerçeği Gösterişle İNSTAGRAM uygulamasında herkesin ne kadar yalan dolan hayatlara sahip olabildiklerini görebiliriz ve orada herkes şair herkes romantik herkes dindar herkes namus abidesi, kedi sever köpek sever yeşil sever vs.Ama hepsi sahtekar bakın bu da gerçek ama yalan diyecekler! Neyse biz gerçekleri kısa tutalım ve böyle giderse koskocaman sosyolojik içerikli blog çıkacak :)Hülya hanım bizlere bu yorumları yapma yetisini kazandıran düşüncelerimizi açıklatan öğretici paylaşımınız için teşekkür eder;EN ACI GERÇEK,EN TATLI YALANDAN İYİDİR der..Çiçekler içinde sizlere:Saygı,sevgi ve muhabbetimle esenlikler dilerim..!

08 Temmuz 2018 03:37
İnsanlar Yalan Söyleyerek Yaşar...

Mirabaaa Hülya Hanım;Nasılsınız desem, şimdi dünya nasıl davranıyor desem siz iyi olmasanız da iyiyim diyeceksiniz,iyi davranmasa da hemde gözlerinizle yukarıya bakarak iyi davranıyor diyeceksiniz, malisef başlığınızla anlatmış olduklarınız bunu doğruluyor:)) Efendim çoğunca insanlar duymak istedikleri yalanlara inanırlar derim gerçek olana değil.. Öyle ya: Ben yalanı sevmem diyenlerin, yalanları ile örülür de geçer yıllar.Ben ben olalı böyle sevmedim, Sen sen olalı böyle sevilmedin dediğimiz halde,bize İnanmazlar. Yaradılmışların içinde kızlar yaradılışları gereği asla yalan söylemeyi hiç beceremezler; Davranış bilimleri ders kitabımdan öğrendiğim gerçekle kızlar yalan söyledikleri zaman iki gözleri yukarıya tavana ya da gökyüzüne bakarmış o halde Elma yedirme konusun da Havva'nın Adem'i kandırdığı da büyük bir yalandır, Adem'in yıkımı Havva'yı gördüğünde başlamış dememiz daha mantıklıdır:) Yazacak çok şey var ama benim yazacaklarım yarım kalacağı için ikinci yoruma geçiyorum....

08 Temmuz 2018 03:17
 
Toplam blog
: 68
Toplam yorum
: 143
Toplam mesaj
: 43
Ort. okunma sayısı
: 3677
Kayıt tarihi
: 24.04.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    Sessiz değilsin. Büyük bir gürültünün içindesin, duymuyorlar..