Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Kamu yönetimi ve sosyoloji öğrenimi... Tarih bölümüyle devam eden öğrencilik... Siyasetbilim, toplumbilim, tarih ve felsefe okumaları... Trakya ve Anadolu gezmeleri... 

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Barış Yazgı'nın yazgısı...

Erdal Hocam öncelikle saygılarımı iletiyorum. Evet Avrupa ülkeleri bu konuda istenilen duyarlılığı göstermiyor. Fakat bu çocukların yeteneklerini keşfetmeyi bırakın adeta körelten kendi memleketlerine ne diyeceğiz? Örneğin, biz, Türkiye! İçine tükürülen sanat, kırılan heykeller, basılan salonlar, bomboş tiyatro sahneleri... Çuvaldız gerekir mi acaba? Esenlikler diliyorum.

28 Nisan 2017 12:54
Dr. Tamer Çağdaş anısına

Kadri Bey öncelikle selamlar, sevgiler. Sevgili Tamer Hoca ve değerli eşleri Tülin Hanım, naçizane, taşrada bir üniversite benim hocalarımdı. İdare Hukuku, Yerel Yönetimler, Anayasa Hukuku gibi dersleri beraber işlemiştik kendileriyle. Tamer Bey ne kadar şen şakrak, kahkahalı ve dışa dönük bir beyefendi ise Tülin Hanım da bir o kadar, naif, sessiz, oturaklı bir hanımefendiydi. Yazıda da belirttiğiniz gibi Tamer Hoca, 3 tane üniversite (Deniz Harp Okulu'nu, Siyasal'ı ve Hukuk fakültesini) bitirmiş, doktora yapmış, ülkenin gerçek aydınlarındandı. Mezuniyetimden yıllar sonra İstanbul Metrosunda tesadüf karşılaştığımızda beni, "Hür Demokratlar Derneği'ndeki" çarşamba toplantılarına davet etmişti. Olmadı ve geçen ay tesadüf gazetede ölüm ilanını okuyunca müessif oldum. Ne denir son söz olarak, ışıklar içinde uyusun. Sizlere de ayrıca bu yazı için teşekkür ederim. Saygılarımla.

27 Şubat 2017 11:29
2015.12.12-MB toplantısının içeriğine dair

Doğrusu katılmak isterdim. Anadolu'nun garip ve küçük bir şehrinde yıllarca derslerime giren emekli kaymakam Tamer Çağdaş ve eşi Tülin Hanım'ı görünce epey bi şaşırdım! Kendilerini MB yazarlarından sanmıştım ki yazıda belirtmişsiniz GASEP vasıtasıyla tanışıyormuşsunuz. Sizden ricam olacak; Tamer Bey, rahmetli Recep Yazıcıoğlu hayranı birisidir. Şu blogumu kendisine ulaştırabilirseniz, sevinirim: http://blog.milliyet.com.tr/efsane-adama-yazilmis-oyku--koy-kahvesindeki-yabanci/Blog/?BlogNo=473730 Saygılarımla, esen kalın.

18 Aralık 2015 12:19
 
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 167
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 10810
Kayıt tarihi
: 14.05.14
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster