Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
AKP Tanrının partisi değildir !!!....

yorumunuz için teşekkür ederim. Benim düşündüğüm ve yapmak istediğim; birilerine bir şeylerin anlatılabilmesi için, onların algılayabildekleri seslenişlerle konuları dillendirmek. Çünkü her insanın ve sosyal yapının algılama ve sorgulama zamanları, biçimleri farklıdır. Bütün insanlar aynı yaşam pozisyonu ve birikimine, yaşam deneyimi anlamında aynı süreç içinde yaşamazlar... İyi dileklerim ve saygılarımla. C.E.

01 Temmuz 2011 22:44
Kendimizi ele geçirmenin şifresi

yazın ile açtığın anlam penceresi güzel ve farklı. (kendime, "bu yazıyı okumalısın" dedirtebildi)İzninle eklemek istediğim iki düşünülmesi gereken var. Birincisi; her bireyin kendine has ikilemleri vardır (önemli bir kısmı bundan habersizdir) ve bazen bu ikilemleri sebebiyle ne tür haller isteyebileceğine dahi karar veremeyebilir. "Bunu istiyorum" dediği şeye daha sonra kendisi de şaşırabilir. İkinci olarak; yine bireylerin kalıtımsal olarak taşıdıkları ve ne ölçüde dışına çıkıp "yenisini" oluşturabildiklerinin dahi farkın da olmadıkları genel bir ruh halleri (tarihsel-süregen psikolojileri) bulunmakta. Bunların farkın da olabilme şansı bulunmayan kişilerin-bireylerin, senin açtığın bu güzel pencereden ne kadar bakabileceği ve ne görebileceği, benim aklıma sorular olarak takıldı. Teşekkürler ediyorum. Saygı ve iyi dileklerimle. C.E.

26 Şubat 2010 23:31
Ölümcül Deneyler,Bilimsel Ayıp

araştırıp-inceleyerek bu konuyu blog içine taşığınız için teşekkür ederim. İnsanlar, bu "suç kimyasallarının" yapısı ve etkisi hakkın da, sizin ve diğer özverili kişilerin çabaları sonucu bilgilendikten sonra, belki, Uluslararası Emperyalist "Yeni Sömürgeciliğin" neyin peşinde olduğuyla ilgili daha ayrıntılı düşünmeye ve araştırmaya yönelebilirler. Belki diyorum; çünkü, insanların yönelimlerini yargıları belirlediğinden ve yargıların artık ne kadar "toplumsallık" taşıdığı tartışılmayacak kadar açık olduğundan "belki". A.B.D.'nin 2006 yılın da yayınladığı "Kamu diplomasisi ve stratejik iletişim için ABD ulusal stratejisi" isimli 23 sayfalık raporun da; gelecekte az gelişmiş ülkeler de salgın halini alacak şu hastalıklar sıralanıyor; "Sıtma", "Kuş Gribi", "AİDS", "Kanser"... Merak ettiğim şu, bu kadar kesin nasıl konuşabiliyorlar(?) ve stratejilerinin bir kısmını da buna bağlı kalarak nasıl kurgulayabiliyorlar? Emeğinize teşekkür ederim. Saygı ve Sevgilerimle. Cesaretin Evi.

26 Mayıs 2008 14:18
Seviyor... Sevmiyor...

Sevginin oluşumunu anlayabilmek için yaptığınız günlük örneklemeleriniz oldukça gerçek. Sevgi yaşayabileceği alanları bulursa ortaya çıkar; bu bakışa bağlı kalırsak bahsettiğiniz örnekler "sevginin (bir) ifade şekildir." Ve sevginin ortaya çıkabilmesi, var olabilmesi için gerekli şartlar "yaratılabilir". Bu şartların ve durumların kendiliğinden oluşacağını beklemek biraz boş "hayal" görünüyor. Sonuçta; siz gereksinim duyduğunuz sevgiyi, kendi sevginizi işlevsel hale getirerek "diğerlerinin" sevgisinin size yönelebilceği alanlar yaratıyorsunuz. "Sevgi, yaratılabilir." (Eric From) Teşekkürler ediyorum. Saygılarımla. Cesaretin Evi.

24 Mayıs 2008 14:36
Bekariya Çelebi'den 10 Mayıs Notları-3

yazınız bu satte (00.27) çok iyi geldi, teşekkür ediyorum. Elinize ve hayalinize hep hoşluklar düşsün. Bekeriya Çelebi'ye de sevgiler. Eğer tekrar gelecek olur ise, "Sarayın" ahvalini sorabilirmisiniz? Lütfen. İyi dileklerim ve saygılarımla. Cesaretin Evi.

16 Mayıs 2008 00:33
Tutunduğumsun

yazdığın son üç yazın bir birini tamamlayan içerikler taşıyor ve "olmalı" dedirten halleri düşletmekte. Kartalın ömründen bu şiirine aynı an da geçiş yapıldığın da, "her şeyi" ya da yaşamı anlayabilme "şansı" yakalanabilir (mi)? Veya böyle bir şans olabilir(mi)? "...bir çocuğun elini/ Diyarbekir'ce tutabilmek.." olsaydı yaşamak, ne güzel olur du hepimizin halleri... Aklın, yüreğin ve ellerin hep sıcak yüzlere dönük olsun. Sevgi ve Saygılarımla. Cesaretin Evi.

07 Mayıs 2008 14:41
Heyyy.....Adamım

pek dostça değil ama güzel bir uyarı dile getirmişsiniz. "İnşallah" duyabilirler. Mesajınıza verdiğim cevabı aldığınızı umuyorum. Saygılarım ve iyi dileklerimle. Sağlıklı ve mutlu kalın. Cesaretin Evi.

06 Mayıs 2008 23:12
Yaşasın 1 Mayıs

YAŞASIN 1 MAYIS...YAŞASIN ÖZGÜRLÜK..

27 Nisan 2008 22:43
Şiddete şiddetle karşıyım...

Uzun vakitten sonra sizi okumak güzeldi, teşekkür ederim. Yazılarınızı bayağı da biriktirmişim (8 tane olmuşlar); tümünü de okuyabildim, var olun, sağlıklı olun dilerim. Yaşam, Evren ya da Tanrı diyebilirsiniz; ama her şeye ve insana, yalnızca o'nun kendisine özgü haller ve anlamlar yükleyen, amaçlar gösteren bir gereklilik var. Bunun sadece kavramsal bir düşünce olduğu söyleyebilecek olanlar; bu ve diğer yaşanmış anlatılarınıza bakarak, "her varlığın (kendi) işlevini yerine getirdiğini (isterlerse) görebileceklerdir. ("Simyacı'yı hatırlayın)Yazılarınız için tekrar teşekkürler ederim. İyi dileklerim ve saygılarımla. Cesaretin Evi.

20 Nisan 2008 17:48
Şiirin Dışında Üşürsünüz

Kendilerine ait yetkinlikleri ve öznellikleri bulunan bu kadar insanın, şiir ve sanatla ilgili düşünce-inanışlarını, yazım-kurgulama biçimlerine dair açıklamalarını bir arada sergilemiş olduğunuz için teşekkür ederim. Yazıyı hazırlamakta oldukça zaman harcadığınız için ellerinize ve aklınıza sağlıklar dilerim. Bu kadar geciktiğim için de afedersiniz. Tekrar teşekkürler ederim. Saglık ve iyiliklerle kalın. Saygılarımla. Cesaretin Evi.

12 Nisan 2008 15:30
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 83
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 760
Kayıt tarihi
: 06.07.07
 
 

Sosyoloji, psikoloji, kültürel alanlar ve ilişkiler, insan ilişkileri ve ekonomi-politik ilgi ala..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster