Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunuyum. Teknoloji Yönetimi dalında master yaptım. Basılmış 7 adet kitabı ( Hamidiye Geliyor-1990 ,Ganimid Savaşçıları-2002, Yavuz Sultan Selim-2008, Kore Dağlarında Aslanım yatar- 2010, Yıldırım Beyazıd ve Timur Çığ ve Ateşin Savaşı- 2013  Piri Reis Ölümsüz Ceylan- ..

Devamı
 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
 
Tüm Önerilerim »
ASELSAN Cinayetleri : Rusların S-400’lerinin Bize Bir Yararı Yok; ABD’nin Patriot Füzeleri Gibi (4)

Yazınız bu konuda yazılmış en kapsamlı olanlardan.Bayağı yararlandık. Rus uzmanın dediği gibi milli tasarım olan hiçbir şey üretememek( gazetelerde hep tersi söyleniyor ama) gerçekten utanç verici..Yabancı parça elbette olabilir ama tasarımıyla, teknolojisiyle, üretimiyle bizim malımız olması lazım.Yoksa Irak'ın körfez savaşında düştüğü duruma düşeriz doğru..Hatta benim görüşüm- çok fazla iddialı belki ama- konsept silahlar üretebilmek( Savaşçı robotlar, jet motorlu ve zırhlı kara savaş platformları ve zumwalt benzeri yeni nesil destroyerler)Ancak bunu için benzersiz bir eğitim ve çalışma takvimi uygulamak, yüksek teknolojiye geçişi tamamlamak gerekiyor..(Konu ile ilgili öykü tarzında birkaç yazım blogda yayınlandı)

06 Ocak 2018 22:23
Budist Terörü Arakan'ı Kana Bularken, Bizimkiler "Yoga Moga" Yaparak Rahatlıyor!

Ali Bey, tespitleriniz güzel de artık bir Budist ritüelinden ziyade bir spor haline gelen yoga neden yapılmasın ki? İşid'e kızanlar namaz kılmaktan vaz mı geçecek? Selamlar..

25 Eylül 2017 21:38
ABD ve PKK ile sınırımızda çarpışacağız

Kore ve Kıbrıs savaşları sayılmazsa yaklaşık 100 yılı savaşsız geçirdik.Tarihimizde bu kadar uzun bir barış dönemi mevcut değildir.Bütün gücümüzle savaştan kaçınalım ama iş ülkenin beka sorunu haline gelirse karşımıza kim çıksa çıksın çaresiz savaşacağız.Ortadoğuyu yeniden dizayn etmeye kararlı dış güçler sonunda bunu da yapacaktır.Önemli olan kendi içimizde güçlü, kutuplaşmamış, iç kavgalarla gücünü tüketmeyen,yüksek teknolojiye sahip olup geliştiren bir ülke olarak kara günlere hazırlıklı olmaktır.Selamlarımla..

24 Mayıs 2017 09:27
 
Toplam blog
: 230
Toplam yorum
: 140
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 443
Kayıt tarihi
: 19.02.11
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster