Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Matbaacıyım, şu anda malülen emekliyim. Askerden önce şiir denemelerim oldu. Bazı dergi ve gençlik şiir antolojilerinden yayınlandı. Ayda bir çıkmakta olan bir dergide, şiir ve karikatür sayfalarını yönettim. Ve bazı yazılarım, çektiğim resimler yayınlandı. Sevgili Hrant Dink’in katledilmesi üzerine, çorbada ufa..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
12 Mayıs Hemşireler Günü

Değerli yazarım Abdülkadir Güler, gerçekten hemşireler (infirmier) çok fedakarca çalışmaktalar. Bu günleri kutlu olsun. Buradan bir örnek vereyim, her infirmier hastasına saygılı değil. Yeni kalp ameliyatı olmuşum, yerimden kalkacak halim yok, su istedim, demez mi bana burası otel değil. Üstelik yoğun bakımdayım. Hanıma söyledim, böyle söylüyor diye, o da gitti şikayet etti. Ama şikayetin sonucu ne oldu bilmiyorum. Bir daha o hemşireyi yoğun bakımda görmedim. Çok yattım hastanelerde, çoğunlukla hepsi de iyiydi. Ne diyeyim bir kötü emsal olmaz. Sağlık ve mutluluk dileklerimle.

12 Mayıs 2020 23:53
Yaşama Yeni Bakışla Bakmalıyız

Değerli yazarım, Halil Güven (Sökeli) Bu mısralara bir şiir ile cevap vereyim. Barış için savaşı seçenler, barış için, barış gerekir. 2. Dünya savaşı sonrası kurulan, saldırmazlık paktı unutuldu. Yine 19. yy. dayız. 21. yy.da savaşmaya devam, ne için, barış için mi? Kim inanır buna. Sağlık ve mutluluk dileklerimle. Dostlarım bazen bana sorarlar Dostlarım bazen bana sorarlar Nasıl yaşarsın kalbinle Ümitsiz kalplere ümit vererek Zira yoksul ve aç sensin çok zaman Dolaşırken sokaklarını şehrin Sefalete ve yoksulluğa karşı devamlı Sayısız şikayetleri gözlerinde Görerekten topluyorum kalbimde Ben onları benimkine katarak. Sarkis Çerkezyan / Bu dünya hepimize yeter. Kitabının yazarı.

12 Mayıs 2020 23:30
Bu Akşam

Değerli yazarım Abdülkadir GÜLER, şiiriniz çok güzel sadece bir harf hatası var görmemişsiniz diye yazma gereğini duydum, özür dilerim. Son mısranız da 'gözlerinde' olması gerekirken közlerinde olmuş, ayrıca en altta 'SÖKE' de de yanlışlık var, blog'unuzu geri çekip düzeltip gönderebilir misiniz? Teşekkür eder, saygılarımı sunarım, sağlıcakla kalınız.

05 Mayıs 2020 00:55
 
Toplam blog
: 56
Toplam yorum
: 1333
Toplam mesaj
: 20
Ort. okunma sayısı
: 763
Kayıt tarihi
: 06.02.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster