Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Şehit cenazeleri üzerinden oy hesabı...

Bazı gelenek ve göreneklerimiz yasalardan-mecaz anlamda- üstündür. Çünkü onlar, türk toplumunun tarihde doğuşu ile başlamış, nesilden nesile bu günlere kadar gelebilmitir. Sahip çıkabilse idik, dejenere olmasalardı daha düzenli bir toplum olurduk. Ama maalesef hepsi bir bir kayboluyor, yerine konmaya çalışılanlar ise bizi birbirimize daha da düşman ediyor. Örneğin cenazede alkış olayı. Yok böyle bir şey Türk defin geleneğinde. Taziyeye gelenlerin taziyesini kabul etmeme. Böyle birşey olamaz. Cenazene düşmanın gelse, nezaketen taziyesini alırsın. Çünkü o gururunu kırmış, cenazeyi bahane etmiş belki ve gelmiş. Neyse... ne desek boş. Üzülmemek elde değil. Korkum şu ki, zaman içinde toplum olarak başımıza çok büyük bir felaket gelmesin. Bunları düşündükçe çocuklarım adına kahroluyorum. Daha mutlu olabiliriz halbuki, biraz sevgi, biraz saygı, biraz itina. Sevgi ve saygılarımla.

14 Haziran 2007 03:28
Okunan blog yazabilmek için önerilerim.

Yorumumu sizi kast ederek yazmadım. Bu bakımdan alınacak bir durum olamaz. Kalp kıracağıma arabamı parçalarım daa ii.

10 Haziran 2007 21:40
Halk toplumsal refleksini yuh çekerek gösterdi

Bu siyaset ne menem bir şey ki her yere karışıyor. Şunu, bunu siyasete alet etmeyin deniyor. Halbuki tam tersi. Şucu, bucu ların %90 ı uhdesinde bulundurdukları ya da temsil ettikleri şeyi siyaset alet etmezken, "kazanmak için her yolu dene" felsefesine sahip siyasetçiler, fırsatı bulduklarında herşeyi kullanmaktalar. Şehid olan her asker kesinlikle iktidara oy kaybettirdiği bilinen bir gerçek iken, sorumlusu da sizsiniz denebilir mi? Irakta ölen amerikan askerinin hesabı Bush'tan sorulur elbette. Çünkü, abd nin ıraka girme kararı busha aittir. PKK da şehit olan askerin, şehid oluş sebebi sadece bu iktidar mıdır? Eğer askerimiz k.ıraka girsin iznini akp verir ve orada yüzlerce şehit verirsek, elbette bu şehitlerin hesabını akp den sormak hakkımızdır. Madem yeterli tedbirin yoktu da niye soktun askeri ıraka diye.

09 Haziran 2007 22:51
Okunan blog yazabilmek için önerilerim.

okuyan kaç kişi? falan filan, okunmak için yazmıyorum ki ben. Deşarj olmak için yazıyorum. Yazılanları da okuyorum, yine deşarj olmak için ve çok şey de öğreniyorum bu arada. Yorumlar da yazıyorum, takdir etmek için, yalnız olmadığını hissettirmek için, diyaloğ için. Meydanı boş bulup sallayanlara da yazıyorum, eskiden beri gelen klasikleşmiş üfürmelerle ateşin yanmayacağını anlatabilmek için.

09 Haziran 2007 22:31
Mehmetçiğe bir mektupda siz yazin...

Daha önce askerliğimi ne olarak yaptığımı, fiziksel özelliklerimi, yeteneklerimi, özlemlerimi yazacağım ve diyeceğim ki: Komutanım, ihtiyaç varsa emirinizi bekliyorum.

09 Haziran 2007 21:21
"Güvenilmeyen yazar" olmak

Blog sorumlularına açık bildiri: saat 21.07 1.madde: Sakın ola ki şaşar beşersiniz beni asla o kategoriye katmayın. Katarsanız en büyük kötülüğü yapmış olursunuz: fişimi çekmiş olursunuz prizden. sevgilerimle...

09 Haziran 2007 21:18
Sinemada kadın starlar ve kamusal insanın çöküşü

Eski türk filmleri vardı. Örneğin "vurun kahpeye". Oradaki hoca ne hoca idi ama. Ya da başka bir filmde hacı vs. Hep "toplumsal tahakküm yapılarının" biçtiği rolleri oynadılar. Toplumsal tahakkümün zorbalığının saçmalıklarına saç baş yolmadan, hocaların(star asla yapmazlar da) kamusal alandaki hocayı canlandırdıkları filmlerde, buluşmak dileği ile...

09 Haziran 2007 00:55
Baba'ya dua günü

Senin gibi bir evladı olan babanın mekanı cennet olsun. Sevgilerimle...

09 Haziran 2007 00:44
İletişim...

Bibliyofil'in de söylediği gibi, hakikaten papaz herzaman pilav yemez. Bir de; ainesi işdir kişinin lafına bakılmaz derler. Seçime üç gün kala üç gün üç gece düğün yapsan ne olur ki. Halkı tanımamazlık, (öztürkçe ile) aymazlık burda. Halkın, yani seçmenin düşüncesi, son dakikalarda oluşmuyor, chpde etkili ve yetkili birisi vardı, her olaya maydonoz, haşin ve gaddar üsluplu, sık sık basına demeç verirdi, yokluğu akp için büyük kayıp, sahi nerede o?

08 Haziran 2007 00:02
İletişim...

Halka anlatmak, CHP için oldukça zor bir durum. Lüks semtlerde, otel partilerinde, sosyete ve statükoyu etkilemek, onların "okey"lerini almak kolaydır. "Göbeğini kaşıyan adamlara" iletişim araçlarını kullanarak bir şeyler anlatmak için, öncelikle sepetinde "birşeyler" olması gerekir. Ayrıca; Türbanından göbeğine kadar hor ve hakir gördüğün insanların sofrasına ne yüzle oturabileceksin ki? Kalbimi kazanamayan, 40 gün kulağımın dibinde megafonla konuşsa dahi, benden alacağı cevap, acı bir bakıştan fazlası olamaz. O da nezaketimin gereğidir. sevgilerimle...

07 Haziran 2007 00:25
Toplam blog
: 38
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 483
Kayıt tarihi
: 01.05.07
 
 

Orman mühendisiyim. 1992 yılından beri orman kadastro işinde çalışmaktayım. Amacım insanları orman k..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster