Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ahmet YILMAZ

Her yıla yeni bir umutla girmek âdet olmuş... Oysa yıllar hayatımızın bir parçası değil, zamanın bir parçası. Günden güne, aydan aya, yıldan yıla geçmekle insan hayatında bir şey değişmez. Sadece ömrümüz kısalır, o kadar... Biz yine de hep beklentilerle girdik yeni yıllara... “Bu yıl daha güzel geçsin” dileklerimizi hiç eksik etmedik dilimizden. Çoğumuz hayal kırıklığına uğradık, umduklarımıza erişemedik. Şimdi 2012 yılının daha kötü geçeceğine dair çeşitli söylentiler var. Belli mi olur, tam tersine bizim için her şey daha güzel oluverir. Sonuçta bu kararı veren yüce bir varlık var. Sevgi, saygı ve selâmlarımla yeni yılınızı kutluyor, beklediğinizden daha güzel geçmesini diliyorum.

03 Ocak 2012 12:09
Ahmet YILMAZ

Ümit hanım, Bayramın huzur ve mutluluğuna gölge düşürecek olaylarla sarsıldık bu bayrama girerken yine... Ama hayat devam ediyor... Bir musibet bin nasihattan evlâdır demiş atalarımız... Yaşadığımız olaylar, umarım böyle bir hayra vesile olur. Selam ve sygılarımla sağlıklı, mutlu, huzurlu nice bayramlara erişmenizi temenni ediyorum.

09 Kasım 2011 02:35
Ömer Faruk Hüsmüllü

Sayın Ümit Emel Pusat, Adersinizi ofh1952@gmail adresime yazarsanız sevinirim. Ücretin lafı bile olmaz. Size hem adınıza imzalı bir kitap hem de “askıda kitap” uygulamasından bir tane kitap göndermek isterim. Mesajınız çok güzeldi, ama işssiz kalmanıza üzüldüm. Dilerim bu sorununuzu en kısa zamanda çözersiniz. Yazılarınızı blogdan takip ediyorum. Beğenerek okuyorum. Yorum yazmadığıma bakmayın, çünkü bu konuda beceriksizim. Selam, sevgi ve saygılarımla.

16 Nisan 2011 18:55
mehmet ak

var olan güzel hususiyetlerine ek olarak bir de yazma yeteneğin varmış,harika. yazılarınının birkaçını okudum hepsi şeffaf,'cam gibi've hepsi lekesiz 'süt gibi' geniş bir zaman bulup tüm hayatını yazmalısın. hoşça kal.. mehmet içağasıoğlu

14 Mart 2011 20:39
CEVAP

Teşekkürler sevgili Mehmet :)) Burada nasıl buldun beni? Şaşırdım ismini görünce.Hoşgeldin aziz dostum:))

20 Mart 2011 18:17
Ahmet YILMAZ

Hayat beklentilerden ibaret bir yerde… Yaşımız ne olursa olsun, yine de gelecek yıllardan bir şeyler bekliyoruz. Giden yıllarda bir türlü denkleştiremediğimiz şeyleri yerli yerine oturtmak istiyoruz. Tıpkı arzularımızdaki gibi, düşlerimizdeki gibi… Ben kendi adıma yaşadığım güzelliklerin çoğunu, beklenmedik zamanlarda yaşadım. Hüzünleri de beklemediğim ortamlarda… Yine de hayal kurmak, ümit etmek, kötü bir şey değil… Kimimiz 2010 yılını bu bağlamda belki hasretle anacak, kimimiz de nefretle hatırlayacak… 2011 de ondan çok farklı olmayacak aslında… Olaylar değişecek, mekânlar değişecek, dekorlar değişecek, kişiler değişecek sadece… Devran bildiğince dönmeye devam ederken, biz kendi adımıza yeni bahtlar yaşayacağız, yeni senaryolar sahneye koyacağız… Ne olursa olsun, “Mutlu Son” hepimizin ortak beklentisi… Bu duygularla yeni yılda ummadığınız kadar güzellikler, mutluluklar yaşamanızı temenni ederek, selam ve saygılar sunuyorum…

31 Aralık 2010 17:09
CEVAP

Aziz Dost Ahmet Beğ Her mesajınız bir umut aşısı gibi.Müteşekkirim.Tüm güzel dileklerinizi hepimiz adına kabul ediyor ,selam,sevgi ve dualarımı yolluyorum.Her şey gönlünüzce olsun.

01 Ocak 2011 12:33
Burcu Keles

Ben 25 yaşında üniversite mezunu bir işsizim. Kendimi son zamanlarda başka şekilde tanımlayamıyorum. Sıkıntıdan ve umutsuzluktan internet sayfalarını dolaştığım sıra sizin yazınızı okuma fırsatı yakaladım. Neden size yazdığımı da pek bilmiyorum. belki elimi attığım şeyin kuruması belki umutsuzluğum, belki de siz de gördüğüm o umut. 25 yaşındayım biliyorum ama hiç 25 yaşında gibi hissetmiyorum. Hayat gerçekten mücadeleye değer miyi sorguluyorum son zamanlarda. Çünkü yaşam anlamsız gelemeye başladı. Hep başa dönüşler ,devinimler, zorluklar, sevinçler hepsiyle birlikte hayat işte bu kadar. Bazen ne yaparsanız yapın yine olduğunuz yerden bir adım ilerisine gidemediğinizi hiç düşündünüz mü. Evet daha neler yaşacaksın dediğinizi duyar gibiyim. Ya daha fazlasını istemiyorsa insan. Daha fazlasına inanmıyorsa. Son zamanlar Tanrı'ya oldukça kızar gibiyim. Herşeyin bir sebebi vardır mevsuzundan hayli sıkılmış durumdayım. Size sormak istediğim siz buldunuz mu çözümünüzü, hakikat nedir?

26 Aralık 2010 18:07
CEVAP

Sevgili Burcu,yaşım senin yaşının tam iki katı ve hâlâ seninle aynı noktadayım.Bu seni umutsuzluğa sürüklemesin lütfen,çünkü benim umutlarım devam ediyor.İşsiz,aşksız,parasız ama umutları olan biri olarak 2011'de de savaşa devam edeceğim:))) Yeni yılın sana en güzel şeyleri de getirmesini diliyorum.Sevgilerimle güzel kızım.

01 Ocak 2011 12:32
Ahmet YILMAZ

Mevsime göre güzel bir havada, 9 günlük bayram tatiline girdik. Özel bir derdi olmayanlar için bayram mutlu geçecek gibi… Bir türlü çözüp gündemden kaldıramadığımız siyasi dertler de artık en azından çoğunluğun kanıksadığı bir hale geldi. Hani derler ya, mutluluk ve huzur biraz da bizim beynimizde… Bardağın boş tarafını görmekten vazgeçemeyenlerin tadabilecekleri hazlar zaten oldukça azdır. Bu duygularla her zaman olduğu gibi, bayramın sizin için, ülkemiz için, milletimiz için esenliklerle dolu geçmesini; derdi, kederi, üzüntüsü, hastası, çaresizliği olanlara Allah’ın sabır, yardım, şifa, umut ve kolaylıklar vermesini diliyor, en içten sevgi ve saygılarımla, selâmlar sunuyorum.

15 Kasım 2010 00:12
CEVAP

Gecikmeli olarak teşekkürler Ahmet Beğ...Gelecek bayramlara erişmek dileğiyle ,kalın sağlıcakla....

01 Aralık 2010 00:30
Ahmet YILMAZ

Bayram en güzel duyguları başkalarıyla paylaşmaktır. Bizse en güzel duyguların sadece bize ait olduğunu sanıyoruz, sadece kendimizi beğeniyoruz, tek doğru düşünen kişi olduğumuzu zannediyoruz, başkalarına burun kıvırıyoruz, “ötekiler” deyip herkesi dışlıyoruz. Bayram, karşımızdaki insanın cinsiyetini, yaşını, mesleğini, sosyal, siyasal ve ekonomik durumunu sorgulamadan, ona el uzatmaktır, uzanan eli sıkmaktır, gerekirse öpmektir. Bayram, ortak sevincimizi ve mutluluğumuzu dışa vurmaktır, güven vermektir, dost kazanmaktır, sevmektir, sevilmektir, hoş görmektir, affetmektir. Bu duygularla bayramınızı kutluyor, bu mutluluğu anlayabildiğimiz ve yaşayabildiğimiz sürece samimi bir insan ve sonuçta bu insanların oluşturduğu gerçek demokrat, çağdaş, ilerici ve yenilikçi bir toplum olabileceğimizi ifade etmek istiyorum efendim. Selâm ve saygılarımla…

09 Eylül 2010 17:41
CEVAP

Değerli Dost Yazmış olduğunuz bayram kutlaması iletinizi ancak bugün okuyabildim.Gecikmeli de olsa nazik kutlamanıza teşekkürlerimi sunuyor,bundan sonraki tüm günlerimizin bayram tadında yaşanmasını diliyorum.Saygı ve sevgilerimle. Emel

21 Eylül 2010 11:41
Hakkı Uysal

Güzellikler 2010!da daha da çoğalsın. Mutlu yıllar.

31 Aralık 2009 10:38
CEVAP

Bilmukabele Aziz Dost...Ben de size yeni yılın tüm güzellikleri ve hayırları taşımasını diliyorum.Sevgi ve saygılarımla...

11 Ocak 2010 17:47
Ahmet YILMAZ

Hayatımızın her gününü bayrama çevirmek bizim elimizdeyken, biz üç dört günlük bayramlarımızı bile doyasıya yaşayamıyoruz. Mutluluk anlarını insanlara zehir etmeye meraklı hastalıklı tipler her zaman, her yerde vardır. Onların tuzağına düşmek yerine biz bayramlarımızı diğer günlere de yaymaya gayret edelim. Cennet gibi bir yurdumuz var. Onun hepimize yetecek güzelliğini paylaşmak yerine yaşamı cehenneme çevirmekten kimsenin kazanacağı bir şey yok. Tek tek hepimiz, bu toplumu oluşturan bireyler olduğumuzu unutmadan, aklımızın, mantığımızın gösterdiği aydınlık yolda, iyiden, güzelden, doğrudan yana hareket ederek, sorumluluğunu ve görevlerini bilen bilinçli bir vatandaş olmaya gayret etmemiz gerektiğinini unutmamalıyız. Bu duygularla bayramınızı kutluyor, selam ve saygılar sunuyorum.

26 Kasım 2009 23:04
CEVAP

Bu samimi ve yürekten duygularınıza aynı şekilde katılıyor , birlik,beraberlik ve huzur dolu nice bayramları hep birlikte kutlamamızı diliyorum.Selam sevgi ve dualarımla..

01 Aralık 2009 21:13
Toplam blog
: 17
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 635
Kayıt tarihi
: 08.09.08
 
 

1 Nisan 1961 İstanbul doğumluyum, aslen Eskişehir'liyim. 33yaşında bir kız ve 30yaşında bir erkek..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster