Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Kimi susar, kimi çok konuşur, kimileri de yazar... Yazan olmayı, sevincimi, öfkemi, kavgamı, üzüntülerimi yani beni kendimi  yazarak ifade etmeyi seviyorum.Espirili dili kullanmayı seviyorum, empati hayatımda her zaman yapmaya çalıştığım en önemli değer; Bu yüzden ağlayanla ağlar gülenle gülerim.Küçük delilikler yapmayı ha..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Çiçek ve sarı kedi

Doğduktan sonra bir çocuğun otizm yelpazesi içinde olabileceğini gösteren davranış hareket vs. yi içinde barındıran, en güzel yanı başka bir canlının sevgisi, kedi köpek kuş vs. ile yine hayat bulabileceğini özetlemişsiniz hikayenizde anneler doğumundan itibaren çocuklarını çok iyi gözlemlemeli Çiçek'te yaşanan belirtiler tipik otizmi çok iyi ifade ediyor ve erken tanı çok çok önemli!..Otizm daha sıklıkla erkek çocuklarda görülmekte fakat kız çocuklarında daha ağır seyredebiliyor...Farkındalık adına bu tür öykülerin çokça okunmasını diliyorum Füsun Hanım yüreğinize sağlık.Tekrar yorum yazarak bana bu öyküyü okumama vesile olduğunuz için teşekkür ediyor,inşallah daha çok kitleye ulaşsın diliyorum.Selam ve sevgilerimle güzellikler diliyorum....

08 Nisan 2018 14:54
Düş

Yorum sayfası dolunca burdan devam edeyim dedim Sevgili Newyorker, ülkemizde otizm pek bilinmiyor evet, insanlar Down Sendromunu biliyorlar çünkü tanıyabiliyorlar otizm de durum öyle değil önceleri böylelerine deli deyip geçmişler. Hala aynı kafa mevcut bazı insanlarda üzülerek belirtiyorum malesef.Otizm bir hastalık değil farklılıktır beynin farklı veya eksik çalışmasıdır. Bir ilacı yoktur ancak eğitimle daha iyi durumlara gelebilirler otizmli bireyler. İlk okullarda kaynaştırma eğitimlerinde sıkıntılar var öyküde de bahsettim kaynaştırma istemeyen öğretmen müdür vs alt sınıflar oluşturularak çocuk alt sınıfa alınıyor orada muhtemelen kendi gibi ya da kendinden daha aşağı seviyede olan çocuklar oluyor bu da çocuğun bir tık bile ilerleyememesi demek oluyor.Çünkü otizmli bireyler normal sınıflarda kendi yaşıtlarıyla bir arada olmalı ki onlar gibi davranmayı konuşmayı örnek alarak geliştirebilsinler.

06 Nisan 2018 13:30
Bir Gidenin Ardından ..

Gözdeki ve yürekteki hüzün hiç silinmez ama herdaim var olacaklar yüreklerimizde...Yine ortak oldum hüznüne ve yine en derinden hissettim ablam. İyi ki demiş iyi ki bundan sonra iki kişilik gülümseyeceksin unutma!"O" ki sana baktığı yerden gülümsüyor ve gurur duyuyor.Sımsıkı sarıp sarmalıyor seni halâ...Duygudaşım, Can...Güzel yüreğinden öpüyorum seni.

10 Ocak 2018 12:23
 
Toplam blog
: 42
Toplam yorum
: 369
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 620
Kayıt tarihi
: 04.03.15
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 


 
 
     
     
     
    BUNCA HAYAL KIRIKLIKLARINA RAĞMEN KÜÇÜKLÜĞÜMDE YAPTIĞIM GİBİ RÜZGARI ARKAMA ALIP BAĞIRMAK İSTİYORUM