Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

1955 Milas doğumluyum. Nüfüs kaydım orada ama "doğduğun yer değil, doyduğun yer" memleketin olurmuş ya benimki de o hesap. 7-8 yaşlarında ayrıldım tarih cenneti Milas'tan. Salihli'de yaşıyorum 1988'den bu yana. Emekli  öğretmenim.

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Bu bayram içimden bayram yazısı yazmak geldi

O limon yeşilini yakalayacağız. Az kaldı.

30 Ağustos 2011 22:33
Samimiyetinizin Göstergesi Barış İstemektir

Puslu havalar kurdun sevdiği havalardır. Ortalık iyice karışsın, insanlar birbirleriyle didişsin. Etrafta olanların farkına varamasınlar. Sonra bakmışlar ki bambaşka yerdeler. Sonunda "Ben neyle mücadele ediyordum; nereye geldim?" diyecekler ama vakit geçmiş olacak. Sağduyu ve sabır; bütün acıların üstesinden gelecektir.

16 Temmuz 2011 13:14
Hola Melekê Tavus, hola! (5)

Yazı dizinizibir solukta okudum. Halkların birbirlerini tanımaları aralarındaki sorunların çözümünde önemli etkendir kuşkusuz. Son yıllarda Türkler de Kürt varlığını yeni fark etmeye başlamıştır. Bu gelişme sorunun çözümünde önemli bir adımdır. 20 Ekim 1991 Genel Seçimlerde 18 HEP milletvekili SosyalDemokrat Halkçı Parti (SHP) listesinden TBMM'ye girdiklerinde kıyametler kopmuştu. Bu gün, İmralıdaki PKK lideriyle devletin görüşme noktasına gelinmesine Türk halkı olumlu bakılmakta. Nereden nereye geldik. Sizin iki halkın acılarını dile getiren yazılarınız size önemli bir misyon yüklemekte. Bu yazınız da Ezidilerin tanınması konusunda önemli bir yer teşkil edecektir. Anlatanın ağzına yazanın kalemine sağlık. Saygılarımla..

17 Kasım 2010 18:40
 
Toplam blog
: 59
Toplam yorum
: 124
Toplam mesaj
: 58
Ort. okunma sayısı
: 901
Kayıt tarihi
: 02.10.08
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster