Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Parasız yatılı Darüşşafaka Özel Lisesi'nde iki yılı hazırlık sınıfı olmak üzere yedi buçuk yıl okudum. Son yarı dönemi Paşabahçe Ferit İnal Lisesi'nde tamamlayarak lise mezunu oldum. İyi İngilizce bilirim. Para için çalışmaktan emekliyim. 1953 doğumlu, evli ve iki çocuk babasıyım. İlgi alanlarım: Edebiyat, fotoğraf çekimi,..

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Ramazan'ı İnsanlara Sordum

Bence, oruç tutmak maddiyatla ilişkili bir ibadet değil. Tamamen sağlık durumuyla ilişkilidir. Kaldı ki bir sağlık nedeniyle oruç tutmayan inançlı kişi orucunun fidyesini ödeyerek ibadetini yerine getirir. Bu fidye denen şey de öncelikle maddi yetersizlik çeken komşunun hakkıdır. Fidye veremeyecek sağlıksız kişiler de en azından komşusuna bir selem edip hâl hatır sorabilir. Sorun galiba yaşam biçimlerinin bireysel var oluş yeterliğine uyarlanması. Yani, yana yana ancak yalnız yaşamayı yeğlemeye başladık. Şehir çok kalabalık amma sokaklarında herkes kendi yalnızlığını gezdirmekte.

18 Mayıs 2019 13:26
Camilerimiz Dolu Dolu Amma

Hayırlı Ramazanlar, Bizde nedense vakit namazları dışında belli günlerde topluca kılınan namazlara rağbet büyüktür. Cumalar camide farz olduğundan kalabalıktır; Teravih ve bayram ile cenaze namazları da bir tür sosyalleşme geleneği olmuştur.

18 Mayıs 2019 13:15
Biz ve Onlar

Çok güzel. Böyle yorumsal şiirler taraf tutmadığı için beğenilmeyişi bir yana kınanıp hakarete bile uğrayabiliyor. Tebrikler! En sıkı kavga da dindarların en iyi Atatürkçü oldukları ve Atatürkçülerin de en samimi dindar oldukları iddiası üstünde tepinmeyle başlıyor.

17 Mayıs 2019 18:30
 
Toplam blog
: 425
Toplam yorum
: 2801
Toplam mesaj
: 236
Ort. okunma sayısı
: 1190
Kayıt tarihi
: 04.08.08
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster